Historie

Vytisknout

a-muzstvo1112Hodnocení sezóny 2011/2012 trenérem Jiřím Kafkou

 

 Jak hodnotíš uplynulý soutěžní ročník?
  Sezonu hodnotím jednoznačně pozitivně. Šli jsme do toho s tím, že se budeme rvát o záchranu, a nakonec desáté místo je myslím maximem, čeho jsme mohli dosáhnout. Už v přeboru jsme byli chudým příbuzným a v divizi se to ještě znásobilo. Je to soutěž s neamatéry, poloprofesionály a jedním profesionálním týmem. Když se dozvím, že to Jirny hrají s 8,5 miliony ročně, tak nám by to stačilo zhruba na 25 sezon. Tím chci říct, že hrajeme to, na co máme. Většina našich hráčů jsou odchovanci a kluci z okolí, kteří jsou rádi za šanci v divizi. Samozřejmě bychom taky rádi hráli divácky atraktivní fotbal, stříleli spoustu gólu a tak dále, ale jestliže je pro půlku týmu problém dvakrát z deseti pokusů zpoza vápna trefit břevno, tak se musíme radovat z každého dobrého výsledku.

Co bylo naší největší slabinou, na které bedeme chtít zapracovat?
  Tak slabin jsme určitě pár měli... Byli jsme nezkušení a naivní. Já jsem divizi nikdy netrénoval a devadesát procent hráčů nehrálo. Dělali jsme dost školáckých chyb v obraně a zaostávali v důrazu. Mám v mančaftu spoustu hodných kluků, dobře vychovaných, spolehlivých, všechna čest rodičům... Ale když se jich sejde třeba sedm na hřišti, je to velký problém. To bychom klidně mohli hrát na paraolympiádě za hluchoněmé a nikdo by nic nepoznal. Také víme, že nám nešly standardní situace, jak obranné, tak útočné.

 Překvapilo tě něco na nové soutěži?
   Myslím, že jsme si to užili a ještě nejméně rok budeme chtít užít. Pořád se něco dělo. Překvapily mě například návštěvy. U nás ne, v Neratovicích nesouvisí návštěvnost s kvalitou hry. Nejvíce jsme měli na první domácí zápas s Jirny, skoro 400 diváků, 1:1, skvělý mač. Rosťa Šmíd dal Obermajerovi housle tam a zpátky, Kozák s Palanským létali po hřišti jako nadopovaní, celý tým dřel, skvělá pozvánka na další. Přijedou Čelákovice a 200 diváků. Vyhrajeme 1:0 a příště 180 diváků. Nakonec chodilo okolo 150 podle počasí a soupeře. Ale třeba na Meteoru první kolo 110 lidí včetně našich, a to tam byla ještě delegace kvůli Pepovi Gabčovi. Nebo na Motorletu... Hrají skvělý fotbal o postup a diváků méně než hráčů. Vrcholem bylo poslední kolo v Zápech, kde slavili historický postup do ČFL a byli tam jen rodiče a přítelkyně hráčů. Myslím, že to je celé dnešní dobou, kdy se lidé neumějí vůbec bavit.

 Jak poznamená letní přestávka náš kádr?
   Víme, že odchází Pepa Prokeš do druhé ligy. V přeboru chytal fantasticky a na devatenáct let ohromně vyzrále, v divizi už si vybral pár slabších chvilek. Další šikovný brankář Pavel Stuchlý si nejdříve přetrhal vazy v kolenu, potom se zamiloval a nakonec odstěhoval. Takže máme jen Adama Černého a brankáře usilovněhledáme. Cukání odejít měl i Tomáš Buldra. V této chvíli máme Pavla Rodra z Třeboradic, toho jsme vyměnili za Martina Gondeka. Dlouhodobě dáváme šanci odchovancům, zapojí se Pepa Ryba a měl i Jirka Šimandl, ale ten přišel s tím, že by šel do Byšic, což moc nechápu. Asi tam holt mají kulatější míče. Dále sonduji situaci s mladými hráči, zkušené nebo dokonce cizince si nemůžeme dovolit.

 Co očekáváš od nové sezony?
   Čeká nás šest nových soupeřů. Z ČFL k nám nikdo nesestoupil, naopak postoupily Toužim, Lovosice, Nový Bor a starý známý Český Brod, Úvaly a Libiš. Máme vražedný los. V prvních pěti kolech hrajeme se třemi největšími favority postupu Meteorem, Žatcem a Motorletem, mezitím si odskočíme k naším přímým konkurentům v boji o záchranu do Litole a Čelákovic a v šestém kole vyběhneme na umělku na Vyšehradě. Taky se může stát, že poprvé vyhrajeme až v sedmém kole s Libiší.

 Jak bude vypadat příprava?
   Začínáme v pondělí 16. července na hřišti v Byškovicích. Máme čtyři přípravné zápasy a jako bonbónek pohár s Chomutovem. Zaměříme se zejména na zvyšování sebevědomí a kondice, ale vše na hřišti, běhat po chodnících nás neuvidíte.

 Stačil jsi během své dovolené vypnout od fotbalu?
   Právě jsem se vrátil z dovolené v Chorvatsku, kde jsem se snažil užít děti a manželku. Ale když jsem se dozvěděl, že domluvení hráči nakonec skončili v jiných klubech, tak se mi trochu přitížilo. Bude to boj!

 

Partneři

mapa stránek | Úvod | Mužstva | O klubu | Multimedia | Fanoušci | Kontakt | Historie

Copyright © 2011-2013 FK Neratovice-Byškovice

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho používání bez souhlasu klubu je zakázáno.
Povoleno je používání materiálů, které jsou zde zveřejněny s uvedením zdroje www.fkneratovice-byskovice.cz.