Warning: copy(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/www/fkneratovice-byskovice.cz/historie.fkneratovice-byskovice.cz/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 668

Warning: copy(http://historie.fkneratovice-byskovice.czimages/A-tym/rozmery400x300/drahosjina.jpg): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/www/fkneratovice-byskovice.cz/historie.fkneratovice-byskovice.cz/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 668

Historie

drahosjinaFK Neratovice-Byškovice - Slavoj Vyšehrad   0 : 3 (0:1
21. kolo DIVIZE sk.B - Neratovice (14.4.2013 - 16:30)  Diváci : 220
Rozhodčí : Kyncl, Teuber, Krupka  Delegát : Vrzal

Komentář :  Poprvé jsme se představili po byškovickém azylu na svém hlavním hřišti. V souboji o divizní body jsme přivítali v 21. kole svého tabulkového souseda – Slavoj Vyšehrad. Na otázku, s jakým přáním přijel hostující tým do Neratovic, měl vyšehradský kouč Jaroslav Klíma jasno: „Zahrát si hezký fotbal, k čemuž by mohly patřit i nějaké body. Dosud jsme nehráli špatně, ale téměř bez bodového zisku.“
    Nezačali jsme vůbec špatně. Už po třech minutách únik Vorasického řešil Nosek žlutou „záchrannou brzdou“. Do vedení však šli v7. minutě hosté. Po ne zrovna nejjistějším zákroku gólmana Vavrušky se ještě před vápnem opřel do míče Jeřábek a ktyči otevřel skóre. Pro naše borce to byla pořádně studená sprcha. Vyšehrad nám dobrým pohybem a důsledným presinkem znemožňoval rozvinout akce. A tak nebylo divu, že k pořádnému ohrožení branky jsme se dostali až tři minuty před přestávkou, ale akce Žežulky s Kalašem skončila jen rohovým kopem. Těsně před poločasem musel Vavruška likvidovat tvrdou střelu vyšehradského Jeřábka.

Do druhé půle jsme nastoupili s viditelnou snahou zvrátit nepříznivý stav ve svůj prospěch. Místo něj však přišel úspěšný vyšehradský kontr. Po centru z levé strany se dostal k míči Hradecký a umístěnou střelou do ,šibenice' zvýšil na 2:0. Za tohoto stavu naši hoši pochopili, že k úspěchu povede jen zvýšená bojovnost. Přišlo i větší množství šancí, z nichž bohužel ke gólu nevedla ani jedna. V 55. minutě šel Vyšehrad do deseti, kdy už žlutý Kubík podruhé žlutě fauloval Kalaše. Následný volný kop bravurně vytěsnil hostující golman. V koncovkách jsme ale dál byli buď nepřesní, nebo nám ve vyložených šancích několikrát zkazil radost výtečný golman Mokrohajský. A tak zákonitě přišel trest. „Tutovku“ Hradeckého ještě Vavruška vyrazil, ale na dorážku Kočího už byl krátký.
   „Doplatili jsme na svoji naivitu,“ hodnotil utkání náš kormidelník Jiří Kafka. „Po chybě brankáře jsme brzy prohrávali. Chtěli jsme hrát úplně jinak. Po přestávce jsme na ně chtěli vletět, ale místo toho jsme znovu dostali gól. Pak jsme se zvedli, ale v obratu nám zabránil vynikající brankář Vyšehradu, který kryl tři tutovky. Vzávěru to už byla křeč.“

Velmi spokojený byl po zápase trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „Dnešní vítězství znamená naši první jarní výhru s velmi dobrým soupeřem. Takovou smůlu, co jsme měli při jarním startu, jsem ještě nezažil. Mnohdy jsme ztratili zápasy, v nichž jsme byli „o parník“ lepší. Dnes se nám podařilo proměnit své šance.“