Historie

palo2Po velmi dobrém výkonu vezeme z Brodu tři body

SK Český Brod - FK Neratovice-Byškovice    1 : 4  (0:0)

28. kolo DIVIZE sk.B - Č.Brod (1.6.2013 - 17:00)               Rozhodčí :  Baum, Vitner, Hocek         Delegát: Vencl  Diváci : 25

branky : 52' Kozák, 80' a 84' Kalaš, 91' Palanský

Komentář :  V deštivém odpoledni a na podmáčeném terénu, který byl na hranici regulérnosti, jsme odehráli asi náš nejlepší jarní zápas. Domácí, kteří potřebovali bodovat k definitivě záchrany vstoupili do utkání velmi dobře a v prvních deseti minutách jsme byli pod tlakem, ze kterého si ale domácí vytvořili jednu pološanci. Z levé strany se do vápna vřítil domácí útočník a jeho střela přes celou bránu skončila mimo. Naši hoši se po úvodním náporu domácích rychle oklepali a začali zlobit z rychlých brejků a standardek. Ve 12 minutě náš roh a následná hlavička Jíny skončila nad. Hned poté ve 14 minutě po kombinaci vběhl do vápna agilní Kozák a jeho střelu vykopnul na brankové čáře obránce. Domácí dál sice dobře kombinovali, ale šance přícházeli na naší straně, které jsme ale postupně Kalašem, Gabčem ani Vorasickým ještě nedokázali proměnit, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.
   Do druhého poločasu jsme vstoupili, tak jak jsme končili první a naší aktivní hrou jsme domácí do ničeho nepouštěli. Ve 49 minutě jsme ještě z volného kopu neuspěli, když opakovaná střela skončila nad brankou. To v 52 minutě jsme rozehráli na krátko rohový kop a po narážečce Kozáka s Gabčem se prvně jmenovaný uvolnil na vápně a umístěnou střelou k tyči nedal domácímu brankaři šanci - 0:1. Hned poté jsme mohli naše vedení pojistit, ale na malém vápně se nedohodli Gabčo s Drahorádem a následná střela Vorasického skončila nad brankou. Nedáš, dostaneš se opět potvrdilo a 65 minutě, po přetaženém rohovém kopu domácích a nedůrazu Pajkrta se hlavou prosadil domácí hráč a  srovnal na 1:1. A mohlo být ještě hůř, domácí se snažili v těchto chvílích rozhodnout utkání ve svůj prospěch. V 69 minutě jsme měli štěstí, když domácí střela orazítkovala naše břevno. To však bylo od domácích vše a naopak naší si začali z brejků vytvářet vyložené šance jak na běžícím páse. Postupně jsme ještě v 74, 77, 78 minutě Vorasickým, Pajkrtem a střídajícím Palanským neuspěli. Příšla ale 80 minuta a obrovská chyba domácího obránce, který poslal malou domů a ta se zastavila v louži, důsledný Kalaš šel sám na brankaře a své sólo s přehledem proměnil a poslal nás do vedení 2:1. To ale nebylo z naší strany zdaleka vše. V 84 minutě postupovali na domácího brankaře sami Kozák s Kalašem a posledně jmenovaný navýšil naše vedení na 3:1. Poslední ranou pro domácí byla 91 minuta. V té si postavil míč k volnému kopu Palanský a propálil vše co mu stálo v cestě a upravil tak na konečných, pro nás velice příjemných 4:1.

Trenér Jiří Kafka : "Dneska jsme hráli s velice těžkým soupeřem. Ten disponuje většinou kvalitních, velice technických hráčů. My jsme však podali výborný výkon. I přes výhru 4:1, jsme si zasloužili vyhrát ještě výraznějším rozdílem. Vyložené brankové situace, které jsme si dnes vytvořili se blížili k číslu deset. I tak ale musíme být nohama na zemi, protože příští týden se to hraje zase".