Historie

zemagazdaPoslední domácí zápas v letošní divizní sezoně jsme nakonec zvládli.

FK Neratovice-Byškovice - FK Lovosice  2 : 1  (1:1)

29. kolo DIVIZE sk.B - Neratovice (9.6.2013 - 17:00)               Rozhodčí : Starý, Dujsík, Novák  Delegát: Krejčí  Diváci : 110

branky : 34' Kozák, 90' Pajkrt

Komentář :  Před začátkem utkání se přehnala silná bouřka s krupobitím, která řádně podmáčela trávník. Utkání tak začalo s krátkým zpožděním. Naši borci začátek utkání prospali a ve 4 minutě se z naší pravé strany vřítil do vápna hostující útočník předložil míč zcela volnému Valentovi, který již neměl problém vstřelil úvodní gól zápasu. Naši se jen pomalu oklepávali z inkasované branky. A mohlo být ještě hůř, když se v 19 minutě po neodpískaném předchozím faulu, uvolnil na vápně hostující útočník a jen těsně minul naší branku. Poté jsme přeci jenom srovnali krok a začali hrozit ze standardek a rychlých kontrů. Ve 26 minutě jsme zahrozili ze standardky. Rozehraný rohový kop Kozákem a následná hlavička Gazdíka skončila v rukavicích golmana. V těchto chvílích jsme již soupeře přehrávali a potvrdili jsme to i vyrovnávací brankou ve 34 minutě. To nejprve Gazdík našel přesným pasem  Vorasického, ten běžel sám na brankaře a byl v pokutovém území stažen hostujícím obráncem. Následnou penaltu s přehledem proměnil Pepa Kozák a určil tak poločasové skóre.
   Druhý poločas jsme již ovládli, soupeře jsme do ničeho nepustili a sami jsme si začali vytvářet šance ze standardek, především z rohových kopů.   V 59 a 66 minutě jsme ještě Gabčem a Pajkrtem šance po rohu neproměnili. Tvrdě hrané utkání z obou stran neunesl v 71 minutě hostující Faust a po oplácení v přerušené hře byl po právu vyloučen. Pro nás to byl signál k ještě většímu tlaku, který ale dlouho netrval. Po deseti minutách neodhadl na půlce Drahorád odskok balonu a následný brejk hostů hasil druhým žlutým faulem a byl tak 81 minutě vyloučen a srovnal tak počet hráčů na place. V koncovce zápasu jsme měli více vůle po vítězství a byli jsme za to odměněni. V 90 minutě posadil Kozák rohový kop na hlavu Pajkrta, pro kterého nebyl problém zavěsit a odpálit tak vlnu radosti z vítězné rozlučky před domácím publikem.

Hostující trenér p. Marčaník : "Do utkání jsme vstoupili dobře a šli do vedení. Pak byla podle mého soudu vymyšlená penalta, která to ovlivnila na 1:1. Je škoda že náš hráč oplácel zbytečně faul a byl vyloučen. Z jeho strany to byla klukovina. Poté z brejku šli do deseti i domácí. Pak jsme z nadějné situace ztratili balon a z následného rohu jsme dostali na 2:1. Jak říkám, zbytečný gól v závěru. Utkání by slušela spíše remíza než prohra."

Trenér Jiří Kafka : "Viděli jsme bojovný zápas, který jsme zaslouženě vyhráli. Sladká odměna přišla v devadesáté minutě po hlavičce Pajkrta. Soupeř se prezentoval agresivní hrou za hranicí pravidel a nedisciplinovaností, čehož jsme dokázali využít. Jedeme ještě k zápasu do Brozan, které na jaře neprohráli a tak se pokusíme o zázrak."