Historie

U-19

Jak hodnotili uplynulou sezónu její trenéři

Starší dorost tento rok prožíval zatím asi nejtěžší sezónu za posledních pár let. Na začátku letní sezóny měl velké problémy s počtem hráčů do přípravy, které se dále přenesly přes špatnou tréninkovou morálku až do mistrovských zápasů. Tyto všechny aspekty vedly k tomu, že byl od 4. kola vyměněn trenér. Tým po třech odehraných utkáních totiž neměl připsaný ani jeden bod a obdržel celkem 17 branek a pouhé 2 branky vstřelil. Ve čtvrtém kole jsme však zajížděli na hřiště pozdějšího vítěze celého ročníku, kterým se stala Vlašim. Na hráčích byl znát nový impuls, ale díky nezodpovědnosti, která nás provázela celou soutěží, jsme prohráli těsně 3:4. V dalších třech utkáních jsme dovedli naplno bodovat a zvednout se tak ze samotného dna tabulky. V 8. kole však přišel velký zkrat. Hráči si mysleli, že najednou vše půjde bez snahy a potřebné vůle. V 70. minutě, kdy jsme vedli 3:1, hosté ze Sedlčan v několika minutách otočili zápas a nám se v tu chvíli zhroutila celá morálka týmu! Pro mě osobně to byl celkový zlom úspěšného nebo neúspěšného podzimu. V dalším kole nás čekal kvalitní celek v podobě Benešova, kde jsme prohráli 2:0. Díky úzkému kádru nebyl prostor ke změně sestavy, která by nám v tuto chvíli jediná pomohla. V následném kole jsme si připsali poslední získané tři body za výhru nad také trápícím se Hořovickem. V dalších pěti kolech jsme předvedli žalostné výkony, které nám ukázaly, že tým nebyl připraven po fyzické ani psychické stránce. Hořké porážky a to především na domácím trávníku s Velkým Borkem a poslední kolo v Nymburku, kdy jsme v 10 minutách ztratili jasné vedení 3:0, nás a především mě totálně odrovnali. Podzimní část jsme zakončili na krutém předposledním místě s pouhými 12 body.

V zimě na nás tedy stála velká zodpovědnost. Potřebná délka přípravy nám však hrála do not a my jsme mohli vše připravit dle našich představ, které měly vést k rychlé záchraně. Doplnění kádru společně se sehráním přípravných zápasů s ligovými týmy, to vše dohromady nakonec přineslo potřebnou změnu.

V prvním jarním kole jsme uhráli remízu 2:2 na UMT v Kutné Hoře, která nám otevřela představení nerovných venkovních utkání. V dalším střetnutí jsme si poradili na našem hřišti s druhým nejlepším týmem jara 3:1. Tím bylo Mnichovo Hradiště. Po tomto utkání jsme zavítali do Rakouska na mezinárodní turnaj, kde jsme díky všem okolnostem přivezli medaile za první místo. V domácí soutěži nás však čekal tvrdý direkt v podobě utkání v Berouně. Jednostranně až nechutně vedený zápas jsme prohráli 4:5. V dalších utkáních jsme však rychle zapomněli a připsali si dvě jasné výhry. V dohrávaném 18. kole, které následovalo po těchto výhrách, jsme zavítali na půdu Kosmonos, kde proti nám nastoupil asi nejlepší tým za celé jaro a my jasně prohráli 0:2. Za týden později, kdy jsem viděl tohoto soupeře při jiném utkání, jsem marně hledal hráče, kteří hráli proti nám! V dalších třech kolech jsme si poradili jasně s vedoucími celky naší tabulky. Nejdříve jsme si museli v Sedlčanech ujasnit, proč hrajeme fotbal, abychom potom porazili druhý Benešov 3:1 a první Vlašim dokonce 3:0. Jak to tak bývá, po těchto zápasech přišel tvrdý pád opět dolů, kdy jsme prohráli s posledním týmem nepochopitelně 2:7. V dalších dvou kolech jsme jasně porazili Rakovník 5:1 a prohráli v posledních minutách v Příbrami 3:4. Tři kola před koncem soutěže nás čekal prestižní zápas s Brandýsem - Starou Boleslaví. Utkání se díky velkým dešťům odehrálo na naší UMT. Velká škoda, že toto utkání se vedlo v pohybech kouzelné hostující hůlky! I tak se nám v poslední minutě povedlo rozhodnout toto utkání a dovést ho do vítězného konce 3:2. V předposledním kole jsme zavítali opět k blízkému soupeři, kterým byl Velký Borek. Ten se nám povedlo porazit 5:3. V posledním kole jsme nedokázali vstřelit jedinou branku, která by stačila k výhře nad celkem Nymburka, a proto jsme uzavřeli sezónu jako 3. nejlepší celek jara a celkově se umístili na 9. místě tabulky.

Poděkování převážně za druhou polovinu této soutěže patří těmto hráčům, kteří se zapojili do sestavy:

Zunt David, Prejsa Tomáš, Kasal Lukáš, Petrov Velin, Kučera Jakub, Dokoupil Jan, Saňa Jan, Kohout Jan, Holeček Jiří, Novotný Radim, Šuba Pavel, Novotný Pavel, Weiner David, Dzimko Dominik, Vilda Jaroslav, Kettner Michal, Buzek Michal, Hon Patrik, Frýzek Lukáš, Kučera Jan, Frei Pavel, Pospíšil Marek

Dále patří velké poděkování všem, kteří nám po celou dobu důvěřovali a podporovali v nelehkých situacích.