FK Neratovice-Byškovice - FK Litvínov   2:0 (1:0)

3.kolo divize sk.B - Neratovice (23.8.2015  17:00)

Rozhodčí: p. Ježek, Kazda, Novák  delegát - p. Zeman
Diváci : 185

branky - 36' 70' Kozák

Komentář : Začátek zápasu byl z naší strany hodně opatrný. Hráči měli v hlavách pět gólů z Rakovníka a na naší hře to bylo hodně znát. Jako první se tak osmělili hosté, jejich dvojité chabé zakončení rozvlnilo pouze síť za naší brankou. Zhruba po půlhodině se dostali ke slovu také naši a po přímém kopu jsme nadvakrát nedokázali prostřelit hradbu těl v pokutovém území. Skóre se tak měnilo o pět minut později. Gazdík se nadechl k velkému sólu středem hřiště, na vápně uvolnil našeho kanonýra Kozáka a ten si s přehledem s nabídnutou šancí poradil a vedli jsme 1:0. Před koncem prvního poločasu pálil po přihrávce Vorasického Gabčo, ale jeho střela skončila těsně nad brankou.
   Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší, soupeře jsme k ohrožení naší branky, ve které stál poprvé v divizi rezervní golman Fábera, nepouštěli. Hosté si snahu o vyrovnání zkomplikovali sami, když se Biro pět minut po přestávce nechal během jedné minuty vykartovat a musel tak pod sprchy. Hosté i v deseti hru otevřeli a naši podnikali brejky do otevřené obrany. V 70 minutě vybojoval na půlce míč Gabčo, poslal do brejku Rejmana, který našel přesnou přihrávkou Kozáka. Ten si pohrál s hostující obranou a chladnokrevně zavěsil a i ve třetím zápase po sobě vstřelil druhý gól v jednom utkání a přidal pojistku na zasloužené vítězství. Těsně před koncem mohl střídající Gabčo přidat další gól, ale jeho střela se po brejku Dohnala mezi tyče nevešla. Zakončili jsme tak „anglický" týden ze kterého jsme získali šest bodů. V pátek od 17:00 čeká naše borce ve druhém kole Poháru FAČR - DUKLA PRAHA.

Trenér Jan Studený - „Dnes to bylo po debaklu z Rakovníku trochu opatrnější. Kluci měli svázaný nohy. Nabádal jsem je aby se nebáli hrát a hráli ze zajištěné obrany. Věděli jsme, že Litvínov přijede bránit a proto jsme museli být trpělivý. Obrana si vzala ponaučení a pracovala dobře. Využili jsme dvakrát z řady brejků, které jsme měli a zaslouženě zvítězili."