U dalšího sestupem ohroženého soupeře jsme dokázali remizovat

SK H.Měcholupy - FK Neratovice-Byškovice  2:1np (0:0))

22.kolo DIVIZE sk.B- Praha (24.4.2016  17:00)

Rozhodčí :
p.Svatík Martin, p.Košan Martin a p. Langmajer Lukáš
delegát - p.Ploch Robert

branka - 86' Chrdle, PK 7:6

Komentář : Měcholupy se v boji o záchranu posílily o čtyři hráče z kádru ligových Bohemians. Zahrozily hned ve třetí minutě, kdy se po rohu dostal domácí hráč ke střele z hranice vápna, ale jeho střela mezi tyče nemířila. Ale ani naši nezůstávali nic dlužni a o dvě minuty později se také po rohu dostal k hlavičce Vorasický, ale domácí brankař stačil vytěsnit nad břevno. K další nebezpečné situaci se dostali domácí v 16 minutě. Po brejku z pravé strany a zpětné přihrávce nastřelil domácí hráč břevno naší branky. Naši odpověděli o patnáct minut později, kdy se opět po rohu dostal tentokrát k hlavičce Rejman, ale golman jeho umístěnou hlavičku stačil zlikvidovat. V poslední čtvrthodince se nebezpečné akce střídaly na obou stranách. Nejprve domácí z brejku po pravé straně pálili, ale Doležal byl na místě a stačil vyrazil střelu na roh. Naše největší šance se zrodila ve čtyřicáté minutě. V brejku vysunul Rejman Ptáčka. Ten uháněl na soupeřovu branku udělal kličku křižujícímu obránci, ale jeho křížnou střelu domácí brankař lapil. V závěru poločasu ještě domácí zahrozili z rohu. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.
   Druhá půle se hrála opět nahoru-dolu, ale bez výraznějších šancí. To ovšem neplatilo v 68 minutě. Domácí se po narážečce přes střed dostali do samostatného úniku a Prošek svoje sólo proměnil ve vedoucí branku. Poté jsme na chvílku vypadli z role a domácí se dostali po dvou standardkách k ohrožení naší branky, ale bez gólového zakončení. Posledních šest minut utkání patřilo nám. Nejprve Pajkrt po volném kopu mířil hlavou vedle. V 86 minutě se dostal střídající Moravec na pravé straně u brankové čáry k centru, ten ale k údivu všech přítomných, propadnul brankaři mezi nohama a na brankové čáře jej zcela volný Chrdle bez problémů dorazil do branky a srovnal tak na konečných 1:1 a šlo se na penalty. Domácí proměnili všech sedm. My jsme poslední nedali a tak si vezeme bod, který je za velmi dobrý výkon zasloužený.

Trenér Jan Studený - „Myslím si, že je to pro nás dobrý bod. Byli tam šance na obou stranách. Domácí byli posíleni o čtyři hráče z Bohemky. Klukům nemohu dnes nic vytknout. Udělali jsme tam jednu chybu, soupeř také a tak máme bod. Penalty to je loterie a domácí v nich byli dnes šťastnější. S dnešním zápasem jsem spokojený."