S.Libiš - FK Neratovice-Byškovice  2:0 (2:0))

24.kolo DIVIZE sk.B- Libiš (7.5.2016  10:15)

Rozhodčí :
ŘEHÁČEK Lubomír, p. GINZEL Ondřej a p. MRKÁČEK Michal
delegát p.
HAVLÍČEK Zdeněk

Komentář : Očekávané derby začalo z obou stran opatrně. Ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu a tak se hrálo převážně mezi vápny. První vážnější standardka přišla pro domácí v 11 minutě. Na centr do vápna si naběhl domácí střelec Baratynskyy a hlavou poslal domácí do vedení. To nás nakoplo a domácí jsme začali přehrávat. Jenže přišla smolná 18 minuta a v ní svalové zranění našeho útočníka Kozáka, který musel odstoupit. Ve 28 minutě se po rohu dostal k hlavičce Pajkrt, ale jeho dobře umístěnou ránu domácí Jungr reflexivně vyrazil. V rozmezí mezi 29 a 34 minutou v našem náporu nechtěl rozhodčí vidět dva jasné fauly na Pajkrta(po samostatném průniku) a Radostu( toho zezadu srazil brankař, když neudržel střelu Chrdleho). Domácí v těchto chvílích pouze nakopávali balony. Z jednoho takového nákopu se po naší chybě na půlce řítil domácí sám na Doležala. Udělal kličku, přeskočil jej bez jakéhokoli kontaktu a když viděl že mu míč uteče upadl a rozhodčí tentokrát vše viděl jako faul a kopala se penalta. Tu Petr jistě proměnil a upravil na poločasových a jak se ukázalo i konečných 2:0.
Druhá půle měla stejný průběh první, ale branek se již početná divácká kulisa nedočkala ani z jedné strany. Domácí jsme v poli jasně přehrávali, ale na držení míče se nehraje. Domácí dali dvě branky a derby tak rozhodli pro sebe.

Trenér Jan Studený - „První gól jsme dostali po standardce, když tam zůstal úplně volný hráč. Pak jsme začali hrát, měli jsme tlak i šance, ale nic z toho. Pak odpískaná penalta, ke které se raději nebudu vyjadřovat. Asi byla, když jí písknul a 2:0 skončila půle. Do druhé se Libiš zatáhla, hrála na brejky a vytvářela si šance, ale gól už nedala. My jsme museli hrát do plných, nějakou šanci jsme měli, ale bez důrazného zakončení a proto jsme prohráli."