FK Neratovice-Byškovice - SK Úvaly 3:4np (3:1)

30.kolo DIVIZE sk.B- Neratovice (18.6.2016  17:00)
 Diváci : 100

Rozhodčí : p. Krupa, p. Rais a p. Ginzel
delegát  p. Rauch

Komentář : Nejlepší první půli za posledních deset zápasů jsme sehráli v závěrečném utkání na domácím hříšti proti Úvalům. Po vzájemném oťukávání ze začátku zápasu jsme za to vzali a během necelých patnácti minut, mezi sedmnáctou a jednatřicátou, jsme zatížili konto soupeře třemi góly. Nejprve jsme se kombinací po pravé straně dostali k centru, který Palanský dotlačil do branky. Chvilku poté si stoper Jína všiml na vápně stojícího golmana. Z půlky jej přehodil, ale s ním po odskoku míče i branku. Ve 24 minutě jsme se radovali podruhé. Roh zahrávaný Kozákem prodloužil hlavou Vorasický na volného Palanského a ten podruhé v zápase skóroval. O pět minut později jsme povedenou čtvrthodinu zakončili třetí brankou. Kozák uvolnil Rejmana, ten obešel vše co mu stálo v cestě a nechytatelnou bombou rozvlnil potřetí sít za zády hostujícího brankaře. Vedení nás ukolébalo a tak se ke slovu dostali také hosté. Nejprve po brejku a střele z vápna ukázal kvality Doležal a vyškrábl střelu na roh. Ten hosté rozehráli přetažením na zadní tyč a tam nikým neobsazený Kuru dotlačil míč do naší branky a snížil na 3:1. To hostující hráče nakoplo a po zbytek poločasu nám zle zatápěli, ale šance které si vytvořili neproměnili i díky skvělým zákrokům Doležala. Do kabin jsme tak šli s dvougólovým vedením.
   Druhá půle byla z naší strany jako zlý sen. Pod dojmem dvougólového vedení jsme začali příliš „profesorsky" a začali jsme kupit chyby. Hosté ovládli hru a zle nám zatápěli. V 57 minutě se jim povedl brejk a Pejša jistě proměnil svoje sólo a snížil na 3:2. Tlak hostí po vstřelené brance ještě zesílil a nám se nedařilo vůbec nic. Vyvrcholením byla 77 minuta. V té se hosté řítili v brejku po levé straně a následný přízemní centr si Šulc srazil do vlastní branky a hosté tak srovnali na konečných 3:3. Zmar druhé půle jsme podtrhli ve střelbě pokutových kopů. V těch jsme třikrát neuspěli a hosté si tak připsali druhý bod. Druhá půle tak zhatila dobrý výkon té první.

Trenér Jan Studený - „Poslední zápas v této sezoně jsme začali dobře a po třiceti minutách jsme vedli 3:0. Pak jsme polevili a začali hrát takový profesorský fotbal a hostům se podařilo do půle snížit. Do druhé půle jsme nastoupili s vědomým vedení o dva góly a že se nám nemůže nic stát. Podle toho to také vypadalo. Hodně jsme to podcenili a hostům se podařilo vyrovnat, když jsme si dali třetí branku vlastní. Vše vyvrcholilo penaltami, ve kterých jsme opět neuspěli. Soupeř si tak bohužel odváží dva body."