Minulé sezóny

Vytisknout

 

Honocení sezony formou rozhovoru s trenérem Jiřím Kafkou
(Rozhovor byl pořízen ještě před skvělou zprávou o našem postupu do divize)

Třetí místo v kraji, to jsi asi před startem sezony, potažmo jara nečekal?    Třetí místo je skvělý úspěch,po podzimu na pátém místě s 27 body a na jaře za stejný počet ještě vylepšení. Štěchovice, které měli postupové ambice jsme proháněli až do předposledního kola a stejně ambiciózní Dobrovice a Úvaly jsme nechali o dost bodů za sebou a to se cení.Strašecí na jaře úplně odpadlo a soutěž jen dohrálo.

Kde se ve tvém týmu vzala taková síla?    Ta síla v mužstvu je velká, více morální než fotbalová a to se klukům na hřišti vrátilo. Vždy jste si zakládali na precizní defenzívě, ale 18 zápasů s čistým kontem to je unikát. V krajských přeborech ČR je lepší pouze jeden tým. Co na to říkáš? Jsem u týmu šest let a vždy jsme měli výbornou obranou fázy.Přitom ji prakticky netrénujeme, jen pár cvičení na pressink a vytvoření tlaku na míč a velkou část tréninku se snažíme vylepšit přechod do útoku a zakončení. Bohužel nemáme tak schopné hráče, kteří by to dokázali prodat do zápasu. Snad pouze Kozák prokazoval chladnou hlavu v zakončení a měl ještě dost asistencí. Palanský vstřelil šest, Gondek jeden, Nezbeda jeden a třígólový Maleňák po podzimu odešel na hostování. Nemáme ani záložníky, kteří by uměli dát gól nebo dali finální přihrávky. Proto se na každé vítězství strašně nadřeme. I když oproti loňsku jsme zaznamenali výrazný posun.  

Zvlášť v posledních kolech to vypadalo, že můžeš s nulou vzadu téměř najisto počítat :) ?    Na jaře jsme dostali pouze pět branek a stálo nás to patnáct bodů. To myslím hovoří za vše. Zápas od zápasu se lepšil brankář Prokeš a ve svých dvaceti letech chytal spolehlivě.  

Vymáčkl jsi v letošní sezoně z týmu maximum? A nebo je snad v jeho silách i více?     Tak to jsem sám zvědav jak to bude pokračovat. Pořád si myslím, že se můžeme zlepšovat. Hlavní je,že kluci chtěj. Taky bych rád opět zapracoval dorostence, záleží na jejich přístupu. A hledám i v okolí, ale je to čím dál těžší.   

První dva týmy postoupí, takže budeme v nové sezoně pasováni na největšího favorita na postup. Jak se s touto rolí vypořádáš? Budeme nějak posilovat?     Možná by to mohlo někoho napadnout,ale pro nás je prioritou nemít starosti se záchranou. Přebor středních Čech je kvalitní a vyrovnaný. Tady nejde nějaký zápas odehrá jen rutinou. A my už vůbec ne. Adepti na postup budou Dobrovice, Úvaly, Beroun a možná vyletí někdo se sponzorem v zádech, stejně jako Štěchovice. Jejich funkcionáři byli pravidelným návštěvníkem našich zápasů a tak nám alespoň zvyšovali návštěvnost.  

Víš bezprostředně po konci sezony o nějakých změnách u nás v týmu - ať už v hráčském či realizačním týmu?     Jsme těsně po sézóně a tak vše může být ještě jinak. Jisté je, že už se konečně zbavíme Pavla Nezbedy a uděláme, tak radost jeho rodině. Po čtyřech výborných letech končí i další prima kluk Pavel Kadlec a s koncem kariéry koketuje i Martin Pazdera. Snad to bude jen planý poplach. O některé naše mladíky je zájem v divizi, ČFL a druhé lize. Jistý je příchod tří dorostenců Volfa, Kopejsky a Šulce. Dále mám eminentní zájem o některé naše odchovance hrající ve vyšší soutěži, ale jak to dopadne je ve hvězdách. Můžeme jim nabídnou jen dobrou partu,pivo a párek.

Partneři

mapa stránek | Úvod | Mužstva | O klubu | Multimedia | Fanoušci | Kontakt | Historie

Copyright © 2011-2013 FK Neratovice-Byškovice

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho používání bez souhlasu klubu je zakázáno.
Povoleno je používání materiálů, které jsou zde zveřejněny s uvedením zdroje www.fkneratovice-byskovice.cz.