Minulé sezóny

Vytisknout

a-muzstvo1112Hodnocení podzimu 2011 trenérem Jiřím Kafkou

 

 

Kdyby ti někdo před sezonou řekl, že budeme po podzimu s 18 body na desátém místě, bral bys to?       Před sezónou bych byl rád i za 16 bodů, že jich je nakonec 18 nám dává více šancí do jarní části. I když teď vidíme, že jsme jich mohli mít nejméně o pět více.
Překvapila tě něčím divize?   Co se týká kvality, tak jsme měli již částečně přípravu ze středočeského přeboru, který je evidentně nejkvalitnější v republice.Tam až takový veleskok nebyl. Samozřejmě jsme měli ze začátku problémy s rychlostí a důrazem.Překvapilo mě, že jsme spoustu dobře rozehraných zápasů nedokázali uhrát. Ono pětkrát! inkasovat po 90 minutě ,to už je jen pro silné nátury. A také nás to v Žatci, Litoli a s Vilémovem stálo body!

Hned v prvním utkání dostat pět kousků na Meteoru, to asi nebyl ideální rozjezd. Nezapochybovali jste o sobě trochu v tom smyslu, že v té soutěži asi nebudeme mít co dělat?    
   
Vzhledem k tomu,že jsme šli do divize ze třetího místa,věděl jsem ,že to bude nesmírně těžké. Pět góĺů po triviálních chybách to byla rána do hlavy. Ten zápas jsme jako tým vůbec nezvládli a hlavně naši mladí hráči. Měl jsem pocit, že jsou moc nahoře a nechápou, že divize není přebor.
V úvodu jsme měli vůbec nesmírně těžký los. Paradoxně jsme z těch zápasů odehráli ten nejlepší proti vůbec největšímu favoritovi Jirnám. Už přebolela neproměněná penalta v závěru?   
   Po dvou venkovních porážkách,debaklu na Meteoru a nešťastném utkání v Žatci, hostit doma Jirny byl těžký oříšek. Před zápasem jsem klukům říkal, že Jirny prohrávají jednou za půl roku a o to větší bomba bude, že to bude s náma! Mužstvo tomu věřilo, dřelo jak o život, pomohli nám také diváci, které dostal do varu nepřesný rozhodčí a naše bojovnost. Nakonec jsme těsně před koncem paradoxně kopali penaltu, ale Žežulkovi brankář míč vyrazil. To mě zamrzelo hodně, ale zase nám to ukázalo, že hrát se dá s každým!

V prvních sedmi kolech jsme zabodovali pouze dvakrát, ve zbylých osmi jsme naopak pouze dvakrát prohráli. V čem vidíš ten zlom, že jsme šeskrát po sobě neodešli s prázdnou a vítězili jste i venku?   
   Opět se ukázalo,že cesta,kterou jdeme správná. Skromní hráči, trénink a parta to je krédo již od okresního přeboru. Vždyť tu divizi hrajeme s drtivou většinou odchovanců a v tom jsme jedineční. Máme jádro kluků, kteří jsou tu již dlouho, můžu se na ně spolehnout a hlavně chtějí trénovat a to se pak na hřišti dřív nebo později musí projevit. Také jsme šli do soutěže s klukama z přeboru, nedělali jsme žádné překotné nákupy. Nastoupilo 23 hráčů a to je hodně, všichni nemůžou hrát divizi. Tak několik zápasů trvalo než si to tzv.sedlo.

Který zápas či zápasy považuješ za vůbec nejpovedenější?   
   Výsledkově všechny ve kterých jsme bodovali. Tam jsem byl nejvíc spokojen po zápase s Jirnami a Teplicemi. Přes porážku měl náš výkon kvalitu i v zápasech v Žatci a doma se Zápami.

Dalo by se říct, že nám vyšlo letní doplnění kádru - Viskup, Pinkas i Buldra se stali nedílnou součástí základní sestavy. Souhlasíš? Jak vidíš jejich výkony?   
   Všichni tři charakterově výborný, ihned zapadli do mančaftu. Martin Viskup ukázal,těm naším mladým bekům jak se má tvrdit muzika. Pepa Pinkas je talentovaný mladý stoper s citem pro hru a Tomáš Buldra to je symbol profesionality. Se všemi vládla spokojenost.

Na podzim se nám nevyhýbala zranění. Jaká je tedy situace na marodce během zimní přestávky?   
   Několik zápasů chyběli Žežulka, Zeman, Kozák a Gazdík, to je přirozené, že někdo onemocní nebo má jiný drobnější problém. Drtivou část podzimu scházeli Jína a   Lovíšek. Oba mladí kluci, kteří mají společné to, že neumějí o svoje tělo pečovat a Jína k tomu přidal ještě futsal, čemuž jsem vůbec nerozuměl.

V závěrečných třech kolech už se z kádru zcela vytratil Gabčo mladší. Co se přihodilo?        Pepa, náš nejmladší hráč měl pocit, že by měl hrát více a tak po té co jsem ho vystřídal v Teplicích už nepřišel. Je to talentovaný kluk, ale jeho rádci ho vedou jiným směrem než, kterým jde náš tým. Třeba si to ještě srovná v hlavě.
Jak to pro jaro vypadá s hráči, které jsme měli na hostování - Pinkas, Zámečník, Viskup?    S Pinkasem jsme dohodnuti na pokračování, Viskup se dal u nás zase do formy a vrací se zpět do Ovčár, kde bude hrát ČFL. Mladý Zámečník se pravděpodobně vrací do Slávie. Uvidíme.
Jak moc budeme přes zimu podoplňovat kádr? Hodně se mluví o příchodu útočníka Chrdleho, který se už účastnil i vaší posezonní rozlučky, a také o nejlepším střelci okresního přeboru Tomanovi, ten na podzim hostoval v Tišicích...  Prozradíš i případně další hráče, které se zapojí do přípravy?    
   Jirka Chrdle, odchovanec klubu, se rozhodl živit jinak než fotbalem a tím pádem se naskytla myšlenka, že by se mohl po letech vrátit. Jardovi Tomanovi se dařilo v Tišicích, prokázal zlepšení a zapojí se již 8.ledna do přípravy. Dostanou šanci také dorostenci Ryba a Prieložný a snad vyjde ještě jeden mladý, levohohý hráč.

Kolik bodů bude třeba uhrát na jaře k jistotě záchrany? A jaký recept k nim povede?          Očekávám,že bude stačit 36 bodů, to by znamenalo přidat k podzimním 18 ještě jednou to samé. Já však věřím, že se ještě polepšíme. Získáme více bodů a odehrajeme více kvalitních zápasů.

 

 

 

 

  

 
 

 

Partneři

mapa stránek | Úvod | Mužstva | O klubu | Multimedia | Fanoušci | Kontakt | Historie

Copyright © 2011-2013 FK Neratovice-Byškovice

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho používání bez souhlasu klubu je zakázáno.
Povoleno je používání materiálů, které jsou zde zveřejněny s uvedením zdroje www.fkneratovice-byskovice.cz.