Minulé sezóny

Meteor Praha - FK Neratovice-Byškovice  5:0 (3:0)

1.kolo Divize sk.B - Praha (14.8.2011, 10:15) Diváci: 170
Rozhodčí: Klupák, Baum, Kapoun  Delegát: Novotný J.

Komentář -  Dobrá nálada, se kterou jsme mířili za divizní premiérou do pražské Libně, nás  záhy opustila. Od domácího Meteoru jsme totiž schytali před nedělním polednem pět gólů, sami přitom neskórovali ani jednou.

„Dnes jsme v jednom zápase udělali více chyb, než za celých sedm sezon, co v Neratovicích trénuju,“ komentoval „hororový“ vstup do soutěže náš kormidelník Jiří Kafka. „Dali jsme si vlastence, hodili gólmanovi aut, ten to ztratil, udělali penaltu, měli vyloučeného. Prostě parodie na fotbal,“ dodal rozladěně kouč, který doufá, že za výpadkem stála nervozita z premiéry ve vyšší soutěži.

Naše plány na přijatelný výsledek se začaly bortit od samého začátku. Bezbrankový stav platil pouhé tři minuty, pak domácí hlavou poprvé rozvlnili síť za Prokešem.

Definitivní k. o. jsme si zasadili v závěrečné pětiminutovce první části sami. „Zeman házel aut našemu brankáři, ten chtěl udělat kličku a sebral mu to útočník, dvě minuty nato nahrál domácím do běhu Jína,“ popisoval trenér, co předcházelo dalším dvěma gólům, které rozhodly o bodech ještě před odchodem do kabin.

Do dna jsme si pak  vypili kalich hořkosti po změně stran, kdy jsme inkasovali ještě dvakrát, a navíc přišli o vyloučeného Jínu. „Zápas jsme nezvládli psychicky, lekli jsme se toho a dělali věci, které neděláme ani při tréninku. Pozitivum je, že už to nemůže být nikdy horší,“ udělal Jiří Kafka tečku za nevydařeným zápasem.

Sestava:

Prokeš

Zeman    Pinkas    Gazdík     Jína

Müller   Žežulka   Buldra   Lovíšek

Gabčo  Kozák

Střídání: Nezbeda > Gabčo(46´), Šmíd > Žežulka(46´), Pajkrt > Kozák(74´)

Branky:ŽK: Jína(50´), Zeman(70´)  ČK: Jína(72´)

FK Slavoj Žatec - FK Neratovice-Byškovice  1:0 (0:0)

2.kolo Divize sk.B - Žatec (21.8.2011, 17:00) Diváci: 300
Rozhodčí: Pešek, Kučka, Aubrecht  Delegát: Rauch

Komentář -   O poznání bojovnější a sympatičtější výkon než při své premiéře na Meteoru jsme předvedli při druhém výjezdu na hřiště soupeře . Přesto jsme se také z Žatce nakonec vraceli s prázdnou. Domácí rozhodli souboj nováčků brankou v 90. minutě.

„Fotbal je krutý. Z posledního závaru jsme dostali gól,“ nebylo po zápase do řeči našemu trenérovi Jiřímu Kafkovi, který viděl duel jednoznačně jako remízový.

Náš trenér musel ještě těsně před výkopem znovu sahat do složení obrany. Vedle vykartovaného Jíny totiž nemohl nasadit ani Gazdíka, který se zranil při rozcvičení. Obrana narychlo doplněná o Stanislava ale dlouho odolávala, a co prošlo, zneškodnil výborně chytající Prokeš.

Domácí v prvním poločase i s Alešem Piklem v sestavě (další exligová opora Zdeněk Svoboda si plnila trenérské povinnosti u béčka Sparty) se gólově neprosazovali ani z mnoha nebezpečně zahrávaných standardních situací.

A tak jsme mohli jít do překvapivého vedení. Blízko gólu byl dvakrát Lovíšek, nejdříve ale pohořel na domácím brankáři a napodruhé střílel do tyče, Kozákův samostatný únik zase domácí zastavovali až za cenu faulu těsně před vápnem.

„V posledních dvaceti minutách jsme byli pod tlakem, ale v bráně jsme měli výborného Prokeše a odolávali jsme,“ řekl náš trenér . O to ledovější sprcha pro nás přišla v devadesáté minutě. „Prakticky z ničeho jsme dostali gól. Z naší strany to byl jinak velice bojovný výkon, ale za chyby se bohužel platí. Na vyložené šance to bylo čtyři čtyři, i z tohoto pohledu by byla remíza zasloužená.“

Sestava:

Prokeš

Zeman    Pinkas    Stanislav     Müller

Lovíšek   Žežulka   Buldra   Šmíd

Gondek  Kozák

Střídání: Volf > Lovíšek(73´), Gabčo > Gondek(85´)

Branky: 0   ŽK: , Zeman(45´), Pinkas(82´)   ČK: 0

FK Neratovice-Byškovice - FK Viktorie Jirny     1:1  (0:0)

3.kolo Divize sk.B - Neratovice(28.8.2011, 17:00) Diváci: 300
Rozhodčí: Duchoň, Vlasjuk, Hasíková Delegát: Havlíček

Komentář -

Proti hlavnímu favoritovi skupiny jsme sice uhráli na třetí pokus v divizi svůj premiérový bod. Jenže kdyby jsme v závěru proměnili penaltu, mohli jsme mít nejspíš všechny tři. Navíc k utkání přistoupili prapodivně rozhodčí.

Měl to být předem "nerovný" souboj nezkušeného nováčka, který navíc vstoupil do soutěže dvěma porážkami, s dream týmem nabitým bývalými ligovými hráči, jenž už několik let vládne v divizi a odmítá postoupit výš.

Jenže kdo od hostů, kteří na podzim nastříleli už dvanáct gólů, čekal fotbalovou hitparádu, byl pořádně zklamaný. Že není se hrou favorita něco v pořádku, bylo patrné od samého začátku. Na vlastní kůži to jako první pocítil útočník Škoda. Na trávníku nepobyl ani půlhodiny a byl vystřídán. Nějaký zdravotní problém? „Ne!“ útočníkova stručná odpověď při odchodu do šatny byla více než výmluvná.

Ani změna v sestavě ale nepomohla. Naplno bojující naši borci dál bez větších problémů odolávali stereotypní hře bez nápadu. V závěru poločasu nám sice zatrnulo, když se hostům konečně podařilo zrealizovat jednu z mnoha standardních situací, gól k údivu našich fanoušků ale pro ofsajd neplatil.

A když se Jirenští nevzpamatovali ani po přestávce, tak  uhodili naši chlapci . Lovíška ještě v do té doby největší šanci utkání reflexivně vychytal Štěpnička. V 72. minutě už na tři stovky našich příznivců, které od prvních minut přiváděl do varu svými výroky hodně mizerně pískající rozhodčí Duchoň, explodovaly naplno.

Kozák pláchnul hostujícím zadákům a prudkým přízemním centrem je donutil za přispění Šmída k překonání vlastního brankáře. Naše euforie ochladla po osmi minutách. Ibe, hrající ještě předloni ligu za Bohemians Praha, převzal na hranici ofsajdu  kolmou přihrávku a v zakončení nedal Prokešovi šanci – 1:1.

Ve zbylém čase se čekal velký nápor hostí, znovu ale bylo všechno jinak. Kozákova rychlost totiž na hosty opět platila a po faulu brankáře Štěpničky nezbývalo sudímu než písknout proti hostům pět minut před koncem řádné hrací doby penaltu.

Odpovědnost na sebe vzal kapitán Žežulka, k naší smůle ale dal nepříliš umístěnou střelou gólmanovi možnost odčinit své předchozí zaváhání. Na stavu pak už nic nezměnilo ani nesmyslné sedmiminutové nastavení.

Naši hráči i diváci po závěrečném hvizdu moc dobře věděli, že výsledek, který by před utkáním brali všema deseti, mohl být nakonec ještě o dost lepší…

Sestava:

Prokeš

Zeman    Pinkas    Jína     Müller

Palanský  Kozák

Střídání: Gondek > Lovíšek(58´), Gabčo > Palanský(87´), Stanislav > Kozák (90´)

Branky: Šmíd (72´)   ŽK: Buldra(39´),Gondek(59´),Pinkas(67´),Palanský(87´),Gabčo(90´)   ČK: 0

Sokol Brozany - FK Neratovice-Byškovice  3:1 (1:1)

4.kolo Divize sk.B - Brozany (NE 4.9.2011, 17:00) Diváci: 200
Rozhodčí: Berka P., Štěrba, Vaňkát  Delegát: Wencl P.

Komentář -

Úvodní snaha domácích byla brzy odměněna vstřelenou brankou. Sražený přízemní centr z pravé strany se vykulil před Maška, který nekompromisní bombou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Poté nám domácí díky špatné kombinací přenechali iniciativu. Naši hru ještě oživil vystřídavší Vorasický, který si to z levé strany namířil k vápnu a jeho průnik zastavil Divecký pouze faulem. Naši chlapci z volného přímého kopu zaskočili domácí nacvičenou kombinací a Palanský se nadvakrát prosadil – 1:1. Ke konci první půle ještě dvakrát zahrozil domácí Mašanský, ale Prokeš byl na místě.

Vstup do druhého poločasu vyšel opět lépe domácím. Náš brankář Prokeš na rohu velkého vápna zbytečně srazil Vratislava Brožíka a sudí nařídil pokutový kop. Zodpovědnost na sebe vzal Mašanský a proměnil penaltu ve vítězný gól.

Naši sice hrozili z rychlých brejků. Když už se ale dostali do zakončení, byl mezi tyšemi připravený Havránek, který vychytal ve stoprocentních šancích hned dvakrát Gabča a jednou Vorasického.

Závěr utkání byl velmi hektický. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a hráči brnkali fanouškům na nervy. Uklidnění pro domácí přinesl v nastavení  po přečíslení a přihrávce od Havrdy před prázdnou bránu domácí Hora, který stanovil výsledek na konečných 3:1.

Sestava:

Prokeš

Střídání: Vorasický > Lovíšek(19´), Gabčo > Palanský(65´)

Branky: Palanský(25´)   ŽK: Prokeš(49´)   ČK: 0

FK Neratovice-Byškovice - SK Union Čelákovice     1:0  (1:0)

5.kolo Divize sk.B - Neratovice(11.9.2011, 17:00) Diváci: 250
Rozhodčí: Berka, Moudrý, Pavlíková  Delegát: Židík

Komentář -

Hostující Union měl dosud ve své pokladničce pět bodíků, které u nás hodlal rozmnožit.  Trenér Skuhravý zapracoval do sestavy také bývalého reprezentanta Vratislava Lokvence. Tomu se však první podzimní start v čelákovických barvách příliš nepovedl a byl střídán ještě do přestávky.

V prvním poločase se hra přelévala od jednoho pokutového území k druhému. K vidění byla oboustranně celá řada nepřesných přihrávek. V 19 minutě pláchnul pohyblivý Kozák a po jeho centru měl obrovskou šanci Šmíd se kterou však pohrdnul.

Po půlhodině dostal opět Kozák přesný pas do běhu na pravé straně hřiště, utekl svému strážci Novému a s jeho centrem naložil Buldra pro nás tím nejsprávnějším způsobem – pohotovou střelou z voleje vymetl pavučiny a otevřel skóre.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhém poločase. Hosté se sice více tlačili do útočné aktivity, ale ve vážnější akci domácího gólmana Prokeše za celý zápas vůbec neohrozili. Naopak naši borci mohli své vedení ještě pojistit, ale šance střídajících útočníků Gabča a Gondeka zůstaly nevyužity.

Sestava:

Prokeš

Stanislav    Pinkas    Gazdík     Müller

Vorasický   Žežulka   Buldra   Šmíd

Střídání: Gabčo > Palanský(63´), Gondek > Vorasický(73´), Volf >  Šmíd (90´)

Branky: Buldra (31´)   ŽK: Müler (42´)  ČK: 0

FK Slavoj Vyšehrad - FK Neratovice-Byškovice  3:2 (2:1)

6.kolo Divize sk.B - Praha (NE 18.9.2011, 10:15) Diváci: 153
Rozhodčí: Janoch, Grim, Kříž  Delegát: Šotek

Komentář -   Naši fotbalisté sice vstřelili v divizním utkání poprvé více než jeden gól, na bodový zisk nám to ale v rušném utkání na vyšehradské umělce nestačilo.

„Tady jsme dneska měli vyhrát,“ měl jasno po závěrečném hvizdu náš trenér Jiří Kafka. Narážel přitom na šance, které si jeho svěřenci zejména v průběhu druhého poločasu vytvořili. Jenže v té době prohrávali už o dva góly a s vyloženými střeleckými možnostmi navíc nakládali macešsky. „Za stavu 3:1 to byl z naší strany festival neproměněných šancí. Nedali jsme ne stoprocentní, ale tisíciprocentní šance.“

Jeden ze tří největších spalovačů Palanský (těmi dalšími byl Vorasický a Buldra) sice v závěru domácího brankáře Víška úspěšně přeloboval, z dalšího tlaku už ale naši borci nevytěžili nic. Naopak domácí ještě po výpadu do riskující obrany nastřelili břevno.

Do zápasu jsme přitom vstoupili slibně. Po čtvrt hodině a nacvičeném signálu, který z malého vápna uklidil do brány Vorasický, jsme dokonce vedli.

Pak jsme se ale vzadu nevyvarovali chyb a domácí dvakrát trestali. Nejdříve brankář Prokeš zaváhal s vyběhnutím, pak si dal Müller vlastní gól a Pražané rázem vedli. Po změně stran nám navíc zasadili třetí, a jak se později ukázalo, vítězný gól. „Myslím, že to byl velice dobrý zápas, rychlý, bojovný, důrazný, se spoustou šancí, bohužel se špatným koncem pro nás,“ dodal Jiří Kafka.

Sestava:

Prokeš

Stanislav    Pinkas    Volf     Müller

Střídání:  Pajkrt > Volf (46´), Gabčo > Kozák(63´), Gondek > Šmíd(78´)

Branky: Vorasický(12´), Palanský(85´)   ŽK: 0  ČK: 0

FK Neratovice-Byškovice - FK Motorlet Praha s.r.o     1:3 (0:0)

7.kolo Divize sk.B - Neratovice (NE 25.9.2011, 16:30) Diváci: 200
Rozhodčí: Myška, Melichar, Duchoň Delegát: Langmajer

Komentář - Typicky „nováčkovské“ utkání jsme odehráli v dalším kole divize B, když jsme na domácím hřišti prohráli s Motorletem 1:3.

Proti výbornému soupeři jsme v prvním poločase zahodili penaltu, pak museli citelně sáhnout do absencemi už tak poznamenané sestavy. A i když jsme šli ve druhém poločase přece jen do vedení, tak soupeř výsledek bleskově otočil.

Zápas naši hoši rozehráli výborně. Po čtvrt hodině si Buldra postavil po faulu na Palanského míč na značku pokutového kopu, ale k naší smůle vysoko přestřelil.

Další komplikace na sebe nenechala dlouho čekat v podobě vynuceného střídání Žežulky, který se tak zařadil po bok zraněných hráčů obvyklé základní sestavy – Zemana, Jíny a Kozáka.

Sestava, ve které se po dlouhé dovolené naopak na podzim poprvé objevil pracovitý Drahorád, ale dokázala Pražany udržet na uzdě. „I když se soupeř představil jako jeden z aspirantů na postup, tak jsme ho dlouho drželi v dostatečné vzdálenosti, hráči bojovali, dřeli,“ uvedl náš trenér Jiří Kafka.

Naopak  to byli naši, kdo šel po hodině hry a voleji Vorasického po standardní situaci do vedení. Jenže to mělo krátkého trvání.

Hosté chvíli poté po rohovém kopu a hlavičce z malého vápna srovnali. Od té doby jsme se báli o výsledek, a jak se ukázalo, měli proč. Po dalším nedůrazu po standardní situaci Pražanů, tentokrát po dlouhém vhazování, jsme totiž prohrávali.

Sázka na útok ve zbylém čase k vyrovnání nevedla, naopak Motorlet kontroval do otevřené obrany a po jednom z útoků vstřelil v samém závěru pojišťovací gól. „Byl to evidentně zatím nejlepší soupeř, se kterým jsme se utkali,“ pochválil soupeře po závěrečném hvizdu Jiří Kafka a litoval absencí „důležitých“ hráčů. „Na začátku se nám ještě zranil Žežulka, a to už pak nejsme schopní takovým týmům konkurovat.“

Sestava:

Stuchlý

Vorasický   Drahorád    Žežulka     Pajkrt

Palanský  Buldra

Střídání: Lovíšek >  Žežulka(19´), Šmíd > Pajkrt(74´), Gabčo > Drahorád (82´)

Branky: Vorasický (60´)   ŽK: Stanislav (28´)  ČK: 0

Litol - FK Neratovice-Byškovice  2:2 (1:1)

8.kolo Divize sk.B - Litol (SO 1.10.2011, 16:00) Diváci: 300
Rozhodčí: Janíček, Pečenka, Klátil  Delegát: Peřina

Komentář -  Nejlepším hráčem domácích na hřišti byl pan? rozhodčí. V devadesáté první minutě zajistil z vymyšleného pokutového kopu neschopným domácím alespoň bod. Víc  netřeba komentovat.!!!

Je nutné poděkovat našim borcům, že se nenechali vyprovokovat rozhodčím a zápas dohráli bez vyloučení.
Komentář trenéra - „Prohráli jsme z penalty, kterou viděl jenom rozhodčí a sponzor Litole,“ měl po utkání jasno  trenér Jiří Kafka. „K zaslouženým třem bodům už zbývalo jen pár vteřin. Topíme se po pás v bahně a jsou lidi, kteří nám vylejou další kýbl na hlavu.“

Sestava:

Prokeš

Stanislav    Pinkas    Viskup     Müller

Vorasický   Drahorád   Buldra   Pajkrt

Palanský    Gabčo

Střídání: Gazdík > Gabčo(63´), Šmíd > Pajkrt(86´)

Branky: Buldra (17´), Viskup (60´)   ŽK:Drahorád(34´), , Müller (79´), Vorasický (85´), Pinkas(90´)   ČK: 0

FK Neratovice-Byškovice - SK Stap-Tratec Vilémov     1:1 (0:0)

9.kolo Divize sk.B - Neratovice (NE 9.10.2011, 16:00) Diváci: 200
Rozhodčí: Dobrý, Kalenda, Berka Delegát: Skála

Komentář - Vedli jsme 1:0, dohrávali proti devíti, přesto jsme ani v devátém kole divize nevyhráli. Hosté z Vilémova, považovaní za jednoho z aspirantů na postup ze skupiny, v nastaveném čase vyrovnáním na 1:1 prodloužili naše útrapy  v soutěži.

Gólem v nastaveném čase přišli naši borci o dva body už před týdnem v Litoli, kde jsme dávali co proto rozhodčímu, který foukl penaltu.

Tentokrát ale můžeme být naštvaní sami na sebe. V 93. minutě jsme nechali po dlouhém autu hlavičkovat jednoho z hostujících hráčů a míč zapadl k zadní tyči Prokešovy brány.

„Hráči už si asi mysleli, že je konec. Dostali jsme neuvěřitelný gól. Hned potom rozhodčí odpískal konec,“ popisoval zmar náš trenér Jiří Kafka, který věděl, že k cenným třem bodům měl tým hodně blízko.

Střídající Gabčo totiž ve druhém poločase poslal náš tým do vedení z penalty, které předcházelo  hraní rukou v šestnáctce a následné vyloučení jednoho z hostujících hrá­čů.  Jelikož se chvíli předtím poroučel ze hřiště po „prošlápnutí“ Zemana jiný z hráčů Vilémova, usilovali hosté o vyrovnání už jen v devíti. I tak se jim to nakonec povedlo.

„I když je soupeř aspirantem na postup, tak jsme měli ke třem bodům podstatně blíž. První poločas byl vyrovnaný, nastřelili jsme i břevno, jinak se hrálo bez šancí. Druhou půli jsme se tlačili před jejich bránu a z penalty vedli. Soupeř nám ale dal i v devíti gól, to už je neuvěřitelný,” dodal skleslým hlasem Jiří Kafka.

Další zápas nás čeká  netradičně už v pátek, kdy se pod umělým osvětlením představíme v Blšanech.

Sestava:

Prokeš

Zeman    Pinkas    Viskup     Müller

Vorasický   Drahorád    Buldra    Pajkrt

Střídání: Gabčo > Palanský(61´), Gondek > Vorasický(87´), Gazdík > Pajkrt (90´)

Branky: Gabčo (79´) PK  ŽK: Pinkas (73´)  ČK: 0

FK Chmel Blšany - FK Neratovice-Byškovice  0:1 (0:1)

10.kolo Divize sk.B - Blšany (14.10.2011, 19:00) Diváci: 50
Rozhodčí: Řezáč, Průcha, Vrzal  Delegát: Peteřík

Komentář -  Páteční utkání 10. divizního kola mělo pro naše fotbalisty  zvláštní atmosféru, kterou navíc vyšperkoval příznivý výsledek. Po gólu Palanského z prvního poločasu totiž z Blšan vezeme všechny tři body.

Přestože se potkaly dva dosud nejhorší celky skupiny, hrál se podle našeho trenéra Jiřího Kafky fotbal dobré úrovně, kterému chyběla snad jen početnější divácká kulisa.

Rozhodující moment utkání přišel ještě před přestávkou, kdy se po přihrávce Kozáka prosadil Palanský. Na gól domácí nenašli odpověď ani ve druhém poločase, v jehož závěru se z pozice stopera vysunul na hrot i někdejší kanonýr Sparty Horst Siegl. Naši hoši naopak mohli do otevřené obrany přidat pojistku, ale především střídající Gabčo tentokrát zůstal svému jménu dlužen.

„Vyrovnaný zápas. Domácí byli individuálně a technicky lepší než my. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, ve druhém jsme bránili svou polovinu a chodili do brejků. Neproměnili jsme další vyložené příležitosti, jen Gabčo šel třikrát z půlky sám na bránu, ale nedal. Hlavičku Buldry reflexivně vyrazil Klíma. Blšany neměly ve druhém poločase de facto žádnou vyloženou šanci, jen tlak a standardky, ale žádnou gólovku,“ popsal zápas na podzim podruhé maximálně spokojený Jiří Kafka. „Pro nás velmi důležitá výhra, která nám uchovává nějakou naději na záchranu.“