zemagazdapajdaFK Neratovice-Byškovice - FC Nový Bor   2 : 1 (1:0
23. kolo DIVIZE sk.B - Neratovice (28.4.2013 - 17:00)  Diváci : 160
Rozhodčí : Řezáč, Průcha, Rejžek    Delegát : Skála

branka: 33' Pinkas, 79' Weiner

Komentář :  Diváci, kteří si našli cestu na zápas se určitě nenudili. Hosté přijeli hrát fotbal bez zbytečného bránění a hned od prvních minut to dokazovali z rychlých brejků. V prvních deseti minutách měli dvě slibné šance, ale bez gólového zakončení. Zejména ta druhá, kdy vběhl útočící hráč zcela osamocen, z pravé strany do pokutového území a mířil si to na našeho brankaře nikým neobtěžován. S jeho střelou si však Černý bravurně poradil a vytěsnil jí na rohový kop. Po těchto deseti zahřívacích minutách převzali naši hoši taktovku a zatlačili soupeře na jeho polovinu. Z našeho tlaku se začali rodit šance. Po řadě rohových a přímých kopů, kdy postupně, Jína po rohu mířil vedle, Gazdík z volného kopu orazítkoval břevno, opět Jína po rohu mířil nad, po krásné kombinační akci Weinera, Vorasického zakončoval Kalaš střelou do brankaře to v 33 minutě přišlo. Po rohu Kozáka se dostal k hlavičce Pinkas a vedli jsme 1:0. Do poločasu jsme si vypracovali ještě dvě šance, ale bez gólového vyjádření. Hosté měli v těchto chvílích ještě jednu povedenou dalekonosnou střelu, se kterou si však Černý poradil.    Ve druhém poločase jsme se opět tlačili k soupeřově vápnu. Za zmínku stojí v 51' minutě Vorasického narážečka s Weinerem, kdy posledně jmenovaný z vyložené šance nastřelil golmana. Ale ani hosté nezůstávali pozadu a tak se dál hrál pohledný fotbal. V 58' minutě se ke slovu přihlásil náš soupeř. K odraženému míči se po rohovém kopu dostal ke střele z velkého vápna, ale golman Černý vytěsnil na roh. V 64' minutě předvedli hosté perfektně zvládnutý brejk do naší obrany a do ,prázdné' srovnali krok na 1:1. V následujících minutách se snažila obě mužstva strhnout vítězství na svojí stranu. Nám se to povedlo v 79' minutě. To benjamínek Weiner po samostatné akci vběhl z levé strany do pokutového území a křižnou střelou do šibenice nedal hostujícímu brankaři šanci a rozhodnul o našem vítězství.

Trenér Jří Kafka - "Myslím, že pro diváky to byl velmi hezký zápas se spoustou šancí na obou stranách. Hosté hráli velmi dobře. My jsme korunovali náš tlak ve druhé půli krásným gólem dorostence Weinera, jehož to byl první zápas za chlapy a této role se zhostil na výbornou."