Minulé sezóny

kozakZ Toužimi vezeme bod

FK Neratovice-Byškovice    1 : 1  (0:0)

26. kolo DIVIZE sk.B - Toužim (19.5.2013 - 17:00)  Diváci : 250 Rozhodčí :  Paták, Košan, Mudra    Delegát : p. Bláha

Branka : 66' Gabčo

Komentář :  Zápas v Toužimi jsme začali velmi dobře. Drželi jsme míč a kombinacemi jsme soupeře drželi v uctivé vzdálenosti od naší brány.  Vstřelit branku, i z těch nejvyloženějších šancí, se nám však v posledních zápasech nedaří. Potvrdila to 18 minuta, kdy po kombinaci s Kozákem šel Gabčo sám na brankaře, ale pouze jej nastřelil a následnou dorážku brankař také zlikvidoval. A když se neujali ani hlavička Vorasického po volném kopu Gabča a ani Vorasického střela po přetaženém centru Weinera svítila na našem kontě po poločase nula. A ani domácí, kteří ve druhé půli prvního poločasu hru vyrovnali a tlačili se nakopávanými balony před naší branku se ze svých dvou šancí netrefili. Nejprve po kombinaci z pravé strany přestřelili a ve 40 minutě vyhlavičkoval Drahorád z prázdné branky po brejku domácích a následné střele.
   Druhý poločas začali domácí s ještě větším důrazem. Z přetaženého rohového kopu a následné střele a dorážce se v 59 minutě ujali vedení 1:0. V těchto chvílích jsme se bránili a snažili se podnikat rychlé protiútoky. Jeden takový se nám v 66 minutě podařil, když Kozák vyslal Gabča do sólového úniku, který s přehledem zakončil - 1:1. Domácí jsme mohli dorazit hned v 68 minutě, ale Gabčo pouze nastřelil boční síť. Konec zápasu se poté dohrával nervózní atmosféře, ale ani jedno mužstvo branku nevstřelilo a tak zápas skončil  spravedlivou remízou 1:1, která je pro nás už třetí v řadě.

Trenér Jiří Kafka - "Měli jsme dobrý vstup do utkání, v 18 minutě šel Pepa Gabčo sám na brankaře po přihrávce Kozáka, ale nedal. Zhruba od 25 minuty převzali iniciativu domácí a dostali se do dvou pološancí a jedné obrovské, kdy střelu hostů vyhlavičkoval na brankové čáře Drahorád. Ve druhém poločase jsme byli pod tlakem. Po rohu jsme inkasovali, ale cením si toho, že jsme se dokázali zvednout. Dostali jsme se do dvou šancí z nichž jednu Gabčo proměnil. Myslím si, že to byl zápas slabší úrovně, přizpůsobili jsme se domácím a hrálo se i v dost nepřátelské atmosféře."