Meteor - FK Neratovice-Byškovice   1:3 (0:0)

16.kolo DIVIZE sk.B-Praha (13.3.2016  10:15)

Rozhodčí :
p. Vít, p. Novák a p. Erlebach
delegát  p. Rauch

branky : 58' Kozák, 76' Kokoška, 92' Dohnal

Komentář : Po zimní přestávce jsme na úvod jarních odvet zajížděli k sousedovi z tabulky, na pražský Meteor. Ten jsme dokázali v prvním podzimním zápase na domácím hřišti vysoko porazit a bylo nám jasné, že budou chtít domácí odvetu se vším všudy. Začátek byl z obou stran opatrný a jako první zahrozili domácí. Po čtvrthodině podnikli z levé strany brejk a následný přetažený centr nedokázali usměrnit mezi tyče. Domácí poté získali mírnou převahu a hrozili hlavně ze standardek, které ale likvidoval spolehlivý Doležal v naší brance. Tu největší šanci měl domácí kapitán Fíček. Přetažený centr vrátil domácí hráč k jeho nohám, ten ale z očí do očí Doležalovi k naší spokojenosti mířil do našeho brankaře, který nadvakrát míč zkrotil. Naši se připomněli pět minut před přestávkou. Po autovém vhazování napřáhl z vápna Chrdle, ale jeho střelu k tyči nadvakrát Winter zlikvidoval. Poločas tak skončil nerozhodně.
   Druhá půle začala stejně jak skončila první. Domácí se tlačili před naší branku a hrozili opět hlavně ze standardek. Naši trpělivě čekali na svou šanci a ta přišla v 58 minutě. Za dlouhým nákopem a zdánlivě ztraceným míčem vyrazil Kozák. Na kraji velkého vápna téměř u brankové čáry byl u míče dřív než vyběhnuvší domácí golman a jeho oblouček zapadl do domácí branky a vedli jsme 1:0. Domácí byli po obdržené brance jako opaření a naši se dostali o pět minut později po špatném výkopu do brejku Kozákem, ten našel ještě lépe postaveného Palanského, ale jeho střelu domácí na poslední chvíli srazili na roh. Ten zahrál Kozák a Jína hlavou orazítkoval tyč. Domácí se poté všemi silami snažili o vyrovnání a to byla voda na náš mlýn. Čtvrt hodiny před koncem se do brejku dostal Kozák, vběhnul s míčem do velkého vápna, udělal obránci kličku a ten jej fauloval a zahrávali jsme pokutový kop. S ním si mazácky poradil kapitán Kokoška, poslal Wintera na druhou stranu a šli jsme do vedení 2:0. Když se již zdálo, že zápas v klidu dohrajeme tak udeřilo. Přetažený křížný pas útočník zpracoval, přehodil našeho golmana a snížil na 1:2. Žádné drama jsme ale nepřipustili a naopak sami v nastaveném čase přidali třetí a rozhodující branku. Střídající Lovíšek si po dlouhém pasu povodil domácí beky a předložil Dohnalovi tutovku, kterou nebylo možné nedat. I podruhé jsme tak Meteor v letošní sezoně porazili a přeskočili jej v tabulce. Za předvedený výkon si všichni zaslouží velkou pochvalu.

Trenér Jan Studený - „Vstup do jara se nám povedl, jsou to vydřený a troufnu si říct, že i zasloužený body. První poločas byl až na jednu vyjímku domácích, při které nás podržel Doležal, bez vyložených šancí. Druhá půle se odehrávala podobně. Do chvíle než si na dlouhý pás od Šulce naběhl Kozák a se štěstím skóroval. Poté domácí hru otevřeli z čeho plynula další akce a faul na Kozáka, po kterém se kopala penalta, kterou Kokoška proměnil. Mezi tím jsme ještě Jínou po rohu nastřelili tyč. Domácím se podařilo snížit, když jsme se zbytečně zatáhli, ale dvě minuty na to se nám podařilo pojistit výhru."