FK Neratovice-Byškovice - FC Chomutov  1:2 (1:0))

21.kolo DIVIZE sk.B- Neratovice (17.4.2016  17:00)

Rozhodčí :
p. TALPÁŠ Petr, ŠTĚRBA Martin, NEHASIL Lukáš
delegát p.DOBŠÍK Martin

branka - 25' Rejman

Komentář : Zajímavý zápas dobré úrovně se hrál v nedělním odpoledni na našem stadionu. Hosté ve snaze zachránit soutěž notně posílili kádr a na jejich hře to bylo znát. Zejména jejich dvojice „ligistů" Boček-Gedeon řídila hru Chomutova a byla u všeho. V prvních patnácti minutách jsme měli dvě vyložené šance, ale Lovíšek ani Palanský nedokázali prostřelit brankaře. Hosté hrozili zejména ze standardních situací a dlouhými auty do vápna. Oko diváka musela potěšit ve 25 minutě akce Rejmana. Ten se na půlící čáře zmocnil míče seběhl s ním a jeho rána ze třiceti metrů vymetla pavučiny Chomutovské branky 1:0. To nás ještě víc nakoplo, ale další branku jsme do poločasu již nepřidali, i když vyložené šance Pajkrta a Palanského po brance volaly. Zápas jsme tak měli do druhé půle dobře rozehraný.
I druhou půli jsme začali dobře a v dobré příležitosti se objevil Rejman po přihrávce Pajkrta. Jeho střela se ale mezi tyče nevešla. Mezi 69 a 74 minutou pro nás přišla pětiminutovka hrůzy. Po nedorozumění mezi golmanem a stoperem jsme nabídli vyrovnání Svobodovi, který do prázdné nezaváhal a srovnal na 1:1. Chomutovu narostla křídla a o pět minut později jsme nezachytili akci soupeře na naší levé straně. Následoval přízemní centr do vápna, tam se zjevil nikým nehlídaný Boček a dokonal obrat v zápase. Ve zbytku zápasu jsme vrhli vše do útoku. Hosté ale vytvořili blok, do kterého jsme se těžko dostávali. V devadesáté minutě jsme mohli srovnat, ale Pajkrt sám před brankařem nastřelil pouze jeho nohy a tak bral všechny body soupeř.

Trenér Jan Studený - „Těžko se hledají slova. Zápas jsme měli rozehraný dobře. Dvakrát jsme šli sami na bránu a pak jsme to trefili ze třiceti metrů. Soupeř to byl hodně těžký a chtěl hrát fotbal, s čímž jsme ale počítali. Soupeř čekal na naše chyby, které ve druhé půli přišly. U prvního gólu chyba golmana se stoperem a branka do prázdné. Pak jsme zbytečně zalezli a přišla další chyba a gól na dva jedna. Pak to už byla z naší strany křeč, ze které jsme nedokázali vyrovnat a asi jsme zaslouženě prohráli.