V souboji o šestou příčku jsme se Souší neuspěli

FK Neratovice-Byškovice - FK Souš 1:2np (0:0)

28.kolo DIVIZE sk.B- Neratovice (5.6.2016  17:00)
 Diváci : 158

Rozhodčí : p. SZIKSZAY p. ŠLAPÁK a p. ŠTRINCL   delegát  p. LANGER

branka - 64' Dohnal

Komentář : Opatrný fotbal bez šancí a nasazení se hrál v prvním poločase mezi mužstvy bojujícími o šestou příčku. První náznak šance přišel z naší strany v 17 minutě. Na pravé straně uvolnil Dohnal Kozáka, ten si potáhl balon na střed vápna a vystřelil, jeho střelu ale stihl hostující obránce srazit mimo branku. Okolo 25 minuty zahrozili i hosté. Nejprve vrátil roh na vápno hostující útočník a následnou střelu Doležal stačil vyrazit. O dvě minuty později se hosté protáhli po levé straně a následný centr a střelu zablokovala nadvakrát naše obrana. Do kabin jsme mohli ve 43 minutě dostat branku, když jsme lehkovážně ztratili před vápnem míč. Hosté se po narážečce objevili sami před Doležalem, jenž stačil střelu nohama vyrazit.
  Druhá půle byla jako přes kopírák té první. My jsme o něco zvýšili aktivitu a začali jsme soupeře přehrávat. Náš tlak jsme využili v 62 minutě po naší asi nejhezčí akci. Na levé straně se uvolnil Kozák a jeho přetažený centr sklepnul Radosta na Vorasického. Jeho ránu stihl brankař vyrazit pouze k volnému Dohnalovi a ten střelou k tyči poslal náš tým do vedení. Vedení jsme mohli pojistit o dvě minuty později. Agilní Pajkrt prošel sólem vše, co mu stálo v cestě, ale jeho ránu vyrazil reflexivním zákrokem hostující brankař. Hosté se poté oklepali a zvýšili obrátky ve snaze o vyrovnání. Zatlačili nás na naší půli a začali nás přehrávat. Velkou šanci jsme ale měli my. Vorasický se prokličkoval do vápna a od brankové čáry hledal volného Palanského, jenže ten míč o chloupek minul. Za následnou pasivitu přišel trest. Opět po naší zbytečné ztrátě u vápna hosté zakombinovali a zpětnou přihrávku z vápna zcela volný hráč uklidil k tyči Doležalovi branky a srovnal na konečných 1:1. Pokutové kopy nám vůbec nejdou a tak si druhý bod připsali hosté a odskočili nám na šesté příčce na rozdíl dvou bodů.

Trenér Jan Studený – „Z našeho dnešního výkonu a přístupu k zápasu jsem zklamaný. Byl to zápas ve kterém prakticky o nic nešlo a my jsme ho odflákli. Remíza byla asi spravedlivá a penalty nám opět nevyšli, takže bereme pouze bod.“