FK Neratovice-Byškovice - AFK Lovosice   1:0 (0:0)

2. kolo divize sk.B - Neratovice (17.8.2014  17:00)
Diváci : 250

Rozhodčí :
Štěrba, Hányš, Klupák     delegát: Urban

komentář: Po poháru s Teplicemi jsme se museli rychle přeorientovat na první mistrovské utkání na domácím hřišti. Lovosice přijely posíleny o sedm hráčů z Ústí, jehož jsou farmou, s úmyslem bodovat. Naši ale do utkání vlétli a kdyby to v 11. minutě bylo 4:0, tak se nikdo z přítomných 250 diváků nemohl divit. Postupně střílel vedle Kozák po přihrávce Palanského, Pajkrt po odraženém rohu z vápna. Výborně chytajícího brankaře Lovosic nepřekonal z oči do očí Kmoch ani Kozák. Poté hosté hru vyrovnali, ale ta se odvíjela pouze mezi vápny. A co si obě mužstva vypracovala, pochytali pozorní brankáři a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.
Ve druhé půli obě mužstva nechtěla udělat chybu a bylo jasné, že rozhodne jediný gól. Ten jsme v 76 minutě vstřelili my. Z levé strany se uvolnil Ondřej Kodr, posunul míč Chrdlemu a ten umístěnou střelou z 19 metrů k tyči rozhodl utkání. Soupeř se sice snažil o vyrovnání, ale byli jsme to my, kdo mohl přidat pojistku. Jenže Kozák, který se po přihrávce Pajkrta a uvolnění ocitl v 86 minutě sám před brankařem, svojí šanci nedal. Závěr zápasu se nesl ve znamení několika standadních situací hostů, které ale vyřešil svými zákroky pozorný Malina v naší brance. S velice silným soupeřem jsme tak získali cenné tři body, za což si naši borci zaslouží pochvalu.

Trenér Jiří Kafka - "Myslím, že jsme viděli nadprůměrné divizní utkání. Lovosice používají velkou část hráčů z Ústí, dnes jich měly v mužstvu sedm. Poprali jsme se s tím ale dobře. Měli jsme výborný vstup do utkání a v 18. minutě to již mohlo být 4:0, bohužel jsme neproměnili, vychytal nás výborný brankář hostů Marek. Pak se hra vyrovnala a hrálo se nahoru dolu. Ve druhém poločase střídající Chrdle rozhodl střelou zpoza šestnáctky. V závěru místo abychom vítězství pojistili druhým gólem z vyložené šance Kozákem, tak jsme museli ubojovat vítězství, když nás v závěru podržel Malina."