Z Chomutova proti Mostu zvesela po výhře 3:0

0:3 (0:0)

3. kolo DIVIZE sk.B - Chomutov (24.8.2014  17:00) Diváci : 100

Rozhodčí : p. Hocek, p. Vnuk, p. Hádek     delegát: p. Havlíček

Branky: 53' Jína, 79' Palanský, 90' Kodr S.

Komentář : "Stejně jako v jarním souboji jsme se soupeřem, který nastoupil s deseti hráči z kádru druholigového Mostu, začali velice dobře. Soupeře jsme v těchto chvílích k ničemu nepouštěli a sami jsme hrozili především ze standardních situací. V 7. minutě posadil Kokoška z ,přímáku' přetažený míč na hlavu Pajkrta, tomu ale zkazil radost reflexivním zákrokem golman Šíla. Domácí odpověděli v 16. minutě. Po kombinací z pravé strany a následném centru minul hlavou svatyni Maliny domácí útočník. O pět minut později orazítkoval Radosta po tečovaném rohu Kozáka domácí tyč. Smůlu měl i Šmíd, jehož střelu po přihrávce Ondřeje Kodra, domácí brankař reflexivně vykopl z branky. Největší šanci si domácí vypracovali těsně před odchodem do kabin. Umně se kombinací dostali před naší branku, ale ani z opakovaných střel nedokázali dotlačit míč do branky a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.
   Druhý poločas začal tak, jak skončil první. Domácí měli sice míč častěji pod kontrolou, ale šance si vytvářeli a také proměňovali naši borci. V 53. minutě rozehrál Kokoška přímý kop a Jína svým důrazem dotlačil míč do branky a vedli jsme 1:0. Domácí poté přidali na obrátkách a v 66. minutě vytvořili závar před naší brankou, tam ale nechali pouze vyniknout výborného Malinu v naší brance. My jsme zahrozili v 75. minutě opět po standardce, Kozákův roh poslal Jína hlavou těsně mimo tyče domácí branky. To nás ale moc mrzet nemuselo, protože jsme v 79. minutě zachytili naším presinkem soupeřovu rozehrávku, míč se dostal na vápně od Radosty k Palanskému a ten střelou k bližší tyči zvýšil naše vedení na 2:0. V závěru vrhli domácí vše do útoku, ve snaze s výsledkem ještě něco udělat, ale naší pozornou obranu nedokázali vážněji ohrozit. Naopak jsme to byly my, kdo po chybě domácích v rozehrávce a následném brejku upravil Standou Kodrem v 90. minutě na konečných 3:0.

Trenér Jiří Kafka - "Strašně cenné vítězství s mužstvem našlapaným hráči Mostu. Přiznám se, že nechápu, proč proti nám za AFK Chomutov nastoupí deset hráčů z Mostu v základu a další tři na lavičce. Je to ale věc domácích a to mi nepřísluší hodnotit. Podali jsme velmi dobrý výkon, když jsme mohli rozhodnout již v prvním poločase. Měli jsme ale i štěstí, když ve 43. minutě měli domácí vyloženou šanci, kterou jsme přežili. Ve druhém poločase jsme třemi góly rozhodli o nádherném vítězství a vezeme si z Chomutova-Mostu cenné tři body."