Naše  individuální hrubé chyby rozhodly zápas

jina2

FK Motorlet Praha - FK Neratovice-Byškovice  3:0 (0:0)

5. kolo DIVIZE sk.B - Praha (6.9.2014  17:00) Diváci : 95

Rozhodčí : p. Hanilec, p. Šlapák, p. Štrincl, delegátem  p. Kořínek

Komentář : Zápas na Motorletu jsme odehráli v oslabené sestavě bez tří hráčů základního kádru. Od začátku do třicáté minuty se hrálo nahoru-dolu, ale bez šancí na obou stranách. Ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu a dostat tak soupeře na koně. Vše podstatné v první půli se odehrálo v poslední čtvrthodině. Nejprve domácí notně přitopili pod kotlem a mezi 30 a 35 minutou se naše obrana i s brankařem měla co ohánět po sérii standardních situací, které jsme ale i se štěstím ustáli. V 37 minutě jsme se dostali naopak do naší největší šance. Po rohu Kozáka prodloužil míč hlavou Jína k volnému Palanskému a ten trefil pouze tyč domácí branky. Závěr poločasu byl ale opět v režii domácích a jen díky Malinovi jsme přežili jejich šanci. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.
   Druhý poločas a hlavně rozmezí mezi 51 a 58 minutou, to byl náš zlý sen. Nejprve soupeř zachytil nesmyslnou rozehrávku stopera Chlapce a Hák neměl problém zakončit své sólo 1:0. O dvě minuty později neobsadil tentýž hráč Novotného a ten po dlouhém pasu přehodil hlavou vyběhnuvšího Malinu. Aby toho nebylo málo, tak v 58 minutě zbytečně kličkoval na půlce Kozák, Zakour mu vypíchl míč a nechytatelnou bombou z 30 metrů vymetl pavučiny v šibenici Maliny a stanovil na konečných 3:0. Do konce zápasu si domácí hlídali svůj náskok a tak jedeme z Motorletu po třech výhrách s prázdnou.

Trenér Jiří Kafka : ,,I když jsme na Motorlet nejeli v jednoduché pozici, jsem zklamán z porážky a to i její výší. Od začátku se na hřišti odehrával úporný boj, oba týmy se dobře znají a tak nikdo nechtěl udělat chybu. Chyběla tomu větší přesnost a kvalita. V prvním poločase jsme se jako první do vážné šance dostali my, ale Palanský trefil pouze tyč. Vzápětí Malina skvěle vytáhl hlavičku výborného Novotného. Chtělo to zachytit vstup do druhé půle, držet míč a dobře bránit a obrana Motorletu by to musela více otevřít. Opak byl pravdou. Po lehkovážné rozehrávce jsme brzy prohrávali a během sedmi minut bylo po zápase. Do hry se tak dostali i další hráči z lavičky, aby si osahali divizní fotbal. Nejvýraznější z nich byl Luksik, který zlikvidoval 100% šanci v závěru utkání. Pokud bychom měli pokračovat v takovém výkonu v Libiši, tak to tam nemusíme ani jezdit(nebo chodit.)!!!."