FK Neratovice-Byškovice - Sokol N. Strašecí   3:0 (1:0)

9. kolo DIVIZE sk.B - Neratovice (5.10.2014  16:00) Diváci : 120

Rozhodčí : p. Cupl, p. Janoch, p. Kubec, delegátem  p. Havlíček

branky: 42' Kozák, 73' Palanský, 76' Kozák

Komentář : První čtvrthodina nebyla určitě podle představ trenéra Kafky. Začali jsme bez pohybu, kazili jednoduché balony a tak hosté, ovšem bez vážnější šance, drželi hru na naší půli. Zahrozili jsme až v 15 minutě hned z první standardní situace, po rohu Kozáka zůstal ve vápně osamocený Chrdle, jehož pohotový volej těsně minul soupeřovu branku. Hosté odpověděli po naší chybné rozehrávce střelou z vápna, se kterou si ale Malina dokázal poradit a vytlačil střelu k tyčí na roh. Postupně jsme hru vyrovnali a začali si vytvářet i šance. Po kombinaci z levé strany uvolnil Chrdle Kozáka, který svůj samostatný nájezd tentokrát nedal. To si vynahradil o deset minut později. Radostovu nabídku na sólo přetavil ve vedoucí branku, když přehodil vyběhnuvšího brankaře. Do kabin jsme tak šli s jednobrankovým náskokem.
   Po domluvě v kabině vyběhlo do druhé půle úplně jiné mužstvo. Začali jsme diktovat hru a vytvářet si šance jak na běžícím pásu. Chrdle ale zahodil tří tutovky, dvakrát sám před brankařem nedal a napotřetí minul i hlavou. V těchto chvílích nevěděli hosté kam dřív skočit. Do našich řad přinesl definitivní uklidnění střídající Palanský, který proměnil své sólo po uvolnění od Ondry Kodra - 2:0. O tři minuty později byl sražen Kozák v samostaném nájezdu hostujícím golmanem, za který dostal k údivu všech pouze žlutou kartu a kopala se penalta. Tu sám postižený s přehledem proměnil na konečných 3:0. Do konce zápasu se již v podstatě nehrálo, při zákroku na Kozáka se golman zranil a hosté neměli nikoho na vystřídání, neustále se ošetřovalo a na hřišti se vinou hostů víc diskutovalo než hrálo. Získali jsme tak tři důležité body a vyšvihli se na lichotivou třetí příčku.

Trenér Jiří Kafka - "Utkání se mi obzvlášť dobře nehodnotí, protože jsme měli strašně vlažný vstup do utkání. Nechávali jsme soupeři hodně prostoru, ale naštěstí se nedostal do vážnějších příležitostí. Dali jsme uklidňující gól před poločasem. Do druhé půle jsme vstoupili tak jak jsme chtěli hrát. Bohužel z toho soupeř udělal frašku. Jestli se ve druhé půli hrálo deset minut čistého času, tak to bylo moc."