FK Neratovice-Byškovice - FK Meteor Praha VIII  1:5 (1:1)

4.kolo DIVIZE sk.B- Neratovie (3.9.2016  10:15)

Rozhodčí :
  p.Jati,  p.Melničuk a p.Tvrdík
delegát - p.Martinec

branka - 3' Gabčo

Komentář - Ve snaze odčinit debakl z Nymburka jsme do zápasu vlétli a přitlačili soupeře na jeho polovinu. Hned první naší šanci jsme proměnili. Na pravé straně se uvolnil Tlaskal, odcentroval na Krause, který přistrčil Gabčovi. Na jeho umístěnou střelu neměl hostující golman nárok a vedli jsme 1:0. Jenže místo abychom pokračovali tak jsme nepochopitelně zalezli a přenechali iniciativu hostům. Ty nám tak začali okamžitě zatápět. O minutu později, po naší chybné rozehrávce, šli hosté po narážečce do brejku, který hasil Jína jen za cenu žluté karty. Následný přímý kop zlikvidoval Dědek, nová posila v naší brance. Dál jsme nechali hrát soupeře a ten nás ve 13 minutě potrestal. Z levé strany se na brankové čáře uvolnil hostující hráč, předložil míč zcela volnému Minárčikovi a ten nezaváhal a srovnal skóre. Hosté se poté dostali ještě do dvou vyložených šancí, ale ty zlikvidoval pozorný Dědek. Ve 24 minutě jsme zahrozili i my. Pěknou kombinaci mezi Radostou a Rejmanem zakončil posledně jmenovaný střelou těsně vedle branky. Ve 28 minutě přišel zlomový bod utkání. Jína po špatné rozehrávce přišel později do souboje a za následný faul dostal druhou žlutou a následovala červená a šli jsme do deseti. V poslední čtvrthodině se nic podstatného neudálo a tak poločas skončil remizou.
   Druhou půli jsme v deseti začali aktivně a dvakrát jsme ohrozili soupeřovu branku ale bez brankového vyjádření. Hosté se nikam nehrnuli a čekali na svojí příležitost. Ta přišla záhy a mezi 65 a 73 minutou nám nasypali po našich neskutečných chybách tři branky. O zápase tak bylo rozhodnuto a soupeř si do konce dělal co chtěl. Svojí převahu korunoval ještě pátou brankou v naší síti po samostatném uniku v 81 minutě. Podruhé za sebou jsme tak inkasovali pět branek a usadili se na posledním místě tabulky po čtyřech odehraných kolech bez bodového zisku. Bránění celého mužstva je na pováženou o čemž hovoří 13 inkasovaných branek ve čtyřech zápasech. Nezbývá než doufat v brzký obrat k lepšímu, aby nám neujel divizní vlak.

Trenér Tomáš Staněk - „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a ve třetí minutě jsme vedli jedna nula. Bohužel po vstřeleném gólu přišla obrovská pasivita z naší strany. Zalezli jsme hluboko na naší půli. Meteor nás tak začal přehrávat a brzo srovnal na 1:1. Soupeř pak měl ještě dvě tutovky, ve kterých nás podržel golman. Celý zápas ovlivnila červená karta v první půli. Hráč který má žlutou jde nesmyslně do souboje, což je velká chyba. Po vyloučení jsme do poločasu takticky soupeře drželi a k ničemu nepouštěli. Ve druhé půli jsme kolem 70 minuty vyrobili strašnou chybu. Nechali jsme soupeře obtočit u brankové čáry, ten následně odcentroval a neobsazený hráč zvýšil na 2:1. Pak to bylo již vabank ale v deseti to bylo hrozně těžký. Přišli naše chyby a branky soupeře. Nás hrozně limituje agresivita v soubojích jeden na jednoho a nasazení. Toho dokázal Meteor využít."