První vítězství v sezoně přišlo doma s Chomutovem

FK Neratovice-Byškovice - FK Chomutov  3:1 (1:1)

7.kolo DIVIZE sk.B- Neratovice (24.9.2016  10:15)

Rozhodčí :
  p.Milner,  p.Hanousek a p.Krupa
delegát - p.Urban

branky - 45',62' Zelenka, 85' vlastní(Rohla)

Komentář - Do zápasu jsme vstoupili dobře a hned v první minutě nastřelil Gabčo ze dvaceti metrů tyč. To bylo ale z naší strany téměř vše. Hosté pozorně bránili a snažili se vyrážet do brejků. Nám se postupně přestalo dařit procházet obranou hostí i díky pomalému a zdlouhavému přechodu. Hosté tak využili hned první nabídnutou šanci. Na soupeřově půli jsme lehce ztratili míč a po narážečce se Janošík řítil sám na Dědka a nedal mu šanci – 0:1. To nás opařilo a nebyli jsme schopni do poločasu nic vytvořit. Až v poslední minutě poločasu se napravo uvolnil Ďurinda, našel volného Zelenku a ten nezaváhal a srovnal stav na poločasových 1:1.
  Druhá půle, po rázné domluvě v kabinách, to bylo jiné kafe. Začali jsme se lépe pohybovat a rázem nás bylo plné hřiště a přicházeli i šance. Na pravé straně se v 60 minutě uvolnil Rejman a jeho centr skončil na břevně. O minutu později jsme rozehráli Kozákem roh na Ďurindu, ten se na rohu vápna uvolnil a jeho rána orazítkovala opět břevno. O chvilku později jsme se již dočkali. Na levé straně se Gabčo zbavil obránce, našel na vápně volného Zelenku a jehož střela vymetla pavučiny v šibenici a šli jsme do vedení 2:1. Hosté se po obdrženém gólu vytratili ze hřiště a nám se naopak podařil vstřelit ještě jeden gól. Nalevo uvolnil Kozák Chládka, ten odcentroval a dezorientovaný obránce si před Radostou srazil míč do vlastní branky. Získali jsme tak potřebné tři body a posílili jsme si tak sebevědomí před středečním derby v Libiši.

Trenér Tomáš Staněk - „Pro mě je to dnes složité hodnocení. První půli jsme podali naprosto otřesný výkon a mohli jsme být rádi, že soupeř dal jen jeden gól hned z jejich první šance. Do obrany jsme hráli špatně a i nahoru to bylo hrozně zdlouhavé bez pohybu a překvapení. Přesto jsme tam měli v první minutě šanci, kdy jsme trefili tyčku a nějaké střeli ale bez efektu. Na konci poločasu pro nás strašné štěstí, že jsme vyrovnali na 1:1. Druhá půle již byla o něčem jiném. Byli jsme víc na balonu a hlavně jsme zjednodušili hru a dali na 2:1. Pak na 3:1 a to jsme tam měli ještě dvě břevna a tyč. Myslím, že vítězství je to zasloužený hlavně za výkon ve druhém poločase.“

Kozák

Gabčo
Ďurinda Radosta Zelenka Rejman
Chlumecký Jína Šulc Vorasický
Dědek

Střídání : 63' Palanský > Gabčo, 73' Chládek > Rejman, 87' Tláskal > Radostra, 89' Barták > Ďurinda,
                90'  Kalabiška > Zelenka

ŽK : 59' Chlumecký, 84' Ďurinda, 90' Zelenka, 90+2' Jína  ČK : 0