FK Neratovice-Byškovice - SK Štětí   2:0 (0:0)

9.kolo DIVIZE sk.B- Neratovice (8.10.2016  10:15)

Diváci : 150

Rozhodčí :
p. Duchoň Ivo, p. Brda Jan a pí. Šulcová Lucie   delegát - p. Havránek Václav

branky - 73' Ďurinda(PK), 83' Vorasický

Komentář Fotbalově velmi dobrou první půli sehráli naši borci a jen vynikající výkon brankaře hostů a naše neschopnost vstřelit branku rozhodla o tom, že skončil poločas bez branek. Hosty jsme od začátku přišpendlili na jejich půlku a šance jsme si vytvářeli jako na běžícím pásu. Na hrotu hrající Moravec šel za poločas dvakrát sám na brankaře, ale ten jej vždy vychytal. Neujali se šance Zelenky, Rejmana, Ďurindy ani Pajkrta. Hosté se dostali za první poločas k jediné střele a to z přímého kopu, který však skončil vedle naší branky. Hosté se místo hře věnovali diskuzím s rozhodčím a protože nestíhali naše hráče tak i často faulovali. Na to doplatil na konci poločasu Hrdý, jenž byl po druhé žluté kartě vyloučen a hosté šli do deseti.
  Ve druhém poločase
šel v 55 minutě Moravec sám na brankaře, udělal mu kličku a ten jej stáhl rukama na zem a byl také vyloučen. Z následného přímého kopu protáhl náhradního brankaře Rejman. Pro nás dvojité vyloučení ale žádná velká výhoda nebyla. Hosté zalezli před své vápno a snažili se o brejky. My jsme musely dobývat zahuštěnou obranu a to nám moc nejde. Hosté zahrozili v 63 minutě. Po jednom z brejků po pravé straně, odcentrovali a s následnou hlavičkou si poradil pozorný Dědek. V 72 minutě vběhnul do vápna po kombinaci Kozák, zasekl míč a dobíhající obránce jej podkopl a kopala se penalta. S tou si poradil Ďurinda a poslal nás do vedení 1:0. V 79 minutě se povedl brejk hostům. Jejich útočník si ale vylámal zuby na výborném Dědkovi. O dvě minuty později svůj další brejk zakončili hlavou vedle naší branky. Odechnout jsme si tak mohli až v 83 minutě. Ďurinda se na levé straně dostal k vyraženému balonu, odcentroval do vápna a Vorasický v pádu poslal hlavou míč k tyči a stanovil konečný účet zápasu. Chvilku před koncem mohl ještě dát svojí druhou branku Ďurinda. Pajkrt jej našel přesným centrem z levé strany, ale ten z malého vápna přestřelil. Bodovali jsme tak i pátém utkání v řadě a posunuli jsme se na deváté místo průběžné tabulky.

Trenér Tomáš Staněk – „Jsme rádi za tři body, které byly dnes povinností. V prvním poločase měl být stav tři nula a zápas by vypadal úplně jinak a nebyl by tak zbytečně nervózní. Neproměnili jsme opět vyložené brankové situace a to nás pak strašně sráží. Museli jsme tak rozhodnout ve druhém poločase až z pokutového kopu po faulu na Kozáka. Máme tři body a teď se musíme připravit na Most, kde budeme chtít také bodovat."