SK Hostouň - FK Neratovice-Byškovice  2:3 (2:0)

12.kolo DIVIZE sk.B- Hostouň (30.10.2016  14:30)

Rozhodčí :
p. Aubrecht, p. Štěrba a p. Talpáš
delegát - p. Havránek

branky: 49' Kozák, 68' Jína, 74' Palanský

Komentář Zápas dvou rozdílných poločasů jsme odehráli v Hostouni. V tom prvním jsme zapomněli bojovnost v kabinách, asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Domácí byli jednoznačně lepším mužstvem a hned v páté minutě dali z přímého kopu ze dvaceti metrů střelou k tyči úvodní branku utkání. S jejich jednoduchou hrou jsme si nedokázali poradit a přicházeli i jejich šance, které ale zahazovali a nebo je likvidoval Dědek v naší brance. To ale neplatilo ve 37 minutě. Domácí zahrávali rohový kop. Odražený míč napálil z vápna volný hráč do naší branky a prohrávali jsme dva nula a byli zralý na ručník.
  V poločase zvýšil trenér v kabině hlas, prostřídal a protočil sestavu a najednou nás bylo plné hřiště a domácí nevěděli kam dřív skočit. Ve 49 minutě zahrávali volný kop. Ten jsme odrazili a z následného brejku šel v poločase střídající Kozák od půlky sám na brankaře a snížil na 2:1. Kontaktní branka nás posadila do sedla a začali jsme soupeři motat hlavu. I tak se ale domácí dostali do dvou příležitostí, které ale vyřešil spolehlivý Dědek. V 68 minutě jsme zahrávali roh Ďurindou, který posadil míč na hlavu Jíny a bylo srovnáno. Za dalších pět minut jsme obrat dokonali. Z pravé strany jsme odcentrovali, přetažený míč zpracoval Pajkrt a jeho následný centr uklidil střídající Palanský hlavou do šibenice. Ve zbývajícím čase vrhli domácí vše do útoku ve snaze alespoň srovnat. V 75 minutě se objevil za naší obranou domácí hráč, ale Dědek nás opět podržel a gólovou šanci zlikvidoval. Domácí vývoj zápasu neunesli a minutu před koncem byl za kopnutí v přerušené hře vyloučen Burant. Konec jsme rozkouskovali a mohli se po závěrečném hvizdu radovat z dokonaného obratu a zisku tří bodů. Naše šňůra, ve které bodujeme, se tak natáhla na osm zápasů.

Trenér Tomáš Staněk - „Do utkání jsme vstoupili nekoncentrovaně a na můj vkus velmi ledabyle. Soupeř nás přehrával ve všech herních činnostech a zaslouženě nás potrestal vedoucí brankou v 6 minutě. Naše hra dosahovala úrovně staré gardy. Hráli jsme bez pohybu, nasazení a vymýšleli složitý fotbal. Za první poločas můžeme být rádi, že jsme prohrávali pouze 0:2. Druhou půli jsme hru zjednodušili a přidali na důrazu a to nám přineslo kontaktní branku. Pak se nám vůlí a bojovností podařilo utkání zvrátit na svoji stranu. Dnes jsme byli šťastnějším mužstvem.“