FK Neratovice-Byškovice - N.Bor 5:0 (1:0)

13.kolo DIVIZE sk.B- Neratovice(5.11.2016  10:15)

Rozhodčí :
p. BRYCHTA , p. KVAČEK a p. SLAVÍČEK
delegát - p. ZEMAN

branky: 8' Pajkrt, 53' Chlumecký, 55' Kozák, 70' Rejman, 84' Ďurinda

Komentář Bor nepřijel, jako většina soupeřů na našem hřišti, bránit a hrál celý zápas otevřenou partii na kterou ale v konečném účtování doplatil. První půle tak byla poměrně vyrovnaná i když soupeř naší branku neohrozil ani v jednom případě. Nám se nedařilo kombinační hrou otevřít hostující obranu a tak jsme si pomohli standardními situacemi. V osmé minutě jsme zahrávali Krausem rohový kop, na který si naskočil agilní Pajkrt a poslal nás hlavou do vedení. Ve 32 minutě se po zahraném volném kopu z pravé strany obtočil kolem obránce Moravec, ale jeho rána mířila na hostujícího brankaře, který si s ní dokázal poradit. Poločas tak skončil naším vedením 1:0.
  Druhou půli jsme proměnili v naší exhibici. Nejprve v 53 minutě odcentroval po rozehraném volném kopu Rejman. Jeho polovysoký centr prošel celým vápnem až k volnému Chlumeckému, pro kterého nebyl problém zvýšit naše vedení na 2:0. Než se stačil soupeř rozkoukat vysunul Rejman střídajícího Kozakado sóla. Ten mazácký zakončil podle vyběhnuvšího golmana a bylo to tři nula a soupeř byl zralý na ručník. To ale nebylo zdaleka vše. V 70 minutě prošel po levé lajně Pajkrt, našel na vápně volného Rejmana a jeho rána zapadla za bezmocného hostujícího brankaře a vedli jsme 4:0. Odevzdaného soupeře dorazil po přihrávce Gabča v 85 minutě ještě Ďurinda. Z vápna nádherně obstřelil brankaře a završil pro hosty na potupného „bůra“.
  I v devátém zápase po sobě jsme tak dokázali bodovat.

Trenér Tomáš Staněk – „Pro nás to bylo těžké utkání. Soupeř přijel hrát otevřený fotbal a dobře nás presoval. My jsme šli do zápasu s cílem neinkasovat a pokusit se vstřelit branku z nějaké standardky, což se nám u prvních dvou góĺů povedlo a nám to hodně pomohlo. Bor ale ani potom nezalezl a snažil se tlačit dopředu, což nám vyhovovalo. Nám se podařilo využít brejků k navýšení výsledku. Takový zápas jsme potřebovali k otočení do té doby pasivního skóre. Do dalšího zápasů ale musíme jít opět s pokorou a zkusit bodovat i na Kladně.“