FK Neratovice-Byškovice - Sokol Brozany    1:0 (1:0)

16.kolo Fortuna divize sk.B - Neratovice( 11.3.2017  10:15)

Rozhodčí :
p. Kříž , p. Langmajer a p. Hodek
delegát - p. Urban

branka - 29' Regner

Komentář - Po zimní přestávce se na našem hřišti v prvním jarním kole představilo mužstvo, které usiluje o postup do ČFL - Brozany. Na slušně připraveném hřišti, s ohledem na začátek jara, se od prvních minut hrálo bojovné utkání s řadou nepřesností na obou stranách. Po celý zápas byli hosté častěji na míči ale do žádných šanci se nedostávali, vyjma třetí minuty. Po ztrátě míče na půlce se dostali do brejku, následoval přízemní centr z pravé strany. Ten prošel celým vápnem, kde nikým neobsazenému hostujícímu útočníku přeskočil v rozhodující chvíli míč nohu. V tu chvíli jsme měli velké štěstí. Přibližně od desáté minuty jsme postupně hru vyrovnávali a začali hrozit soupeřově brance hlavně z brejků. V desáté minutě vybojoval na půlce míč Bozděch(nová posila mužstva)zatáhl jej k soupeřově vápnu ale s jeho střelou si hostující golman poradil. Ve 22 minutě jsme rozehráli do vápna roh, ale se slabou hlavičkou jsme neuspěli. V těchto chvílích jsme zvyšovali tlak na soupeře a měli i šance. Z brejku vedeném Rejmanem ve 27 minutě se po křížné přihrávce ocitl sám před brankařem Ďurinda. Jeho střelu dokázal hostující golman vytěsnit na roh. Z toho se k odraženému míči dostal ke střele Regner(další naše posila), vypalil ale míč srazili beci opět na roh. Ten jsme rozehráli centrem do vápna, kde se nejlépe zorientoval opět Regner a tentokrát nedal umístěnou hlavičkou brankaři žádnou šanci a poslal nás do vedení 1:0. Hosté po obdržené brance zvýšili obrátky ve snaze o vyrovnání a do konce poločasu jsme se měli co ohánět. Do brankové šance jsme i přes pár standardek hosty ale nepustily.
  Druhá půle byla obrazem prvního poločasu. Hosté se snažili vyrovnat a my jsme pozorně bránili hubené vedení. Spoléhali jsme na brejky, které nám ale příliš nevycházeli. Hostě, ač měli znatelně více ze hry se, až na několik standardek bez zakončení, k ničemu nedostali. Poslední čtvrthodinku jsme umě rozkouskovali a po závěrečném hvizdu jsme se mohli radovat z prvního jarního vítězství. Soupeři jsme tak připravili vůbec první prohru v soutěži a povedla se nám tak i odveta za podzimní porážku.

Trenér Tomáš Staněk – „Dnes jsou to pro nás zlaté tři body. Celkově jsme toho moc na úvod jara ale nepředvedli. Hráli jsme ze zabezpečené obrany. Bylo tam hodně nakopávaných míčů. Ze standardky se nám povedlo dát na 1:0. Brozany měli taky jednu gólovku hned zkraje, kterou ale nedali. Zápas to byl o bojovnosti, poctivosti a čekání na chyby. Byli to ubojované tři body se soupeřem, který za celý podzim neokusil hořkost porážky a to se počítá a je to pro nás úspěch.“