FC Chomutov - FK Neratovice-Byškovice  2:1np (1:0)

22.kolo Fortuna divize sk.B - Chomutov( PÁ 21.4.2017  18:00)
diváci - 200

Rozhodčí : p. Milner, p. Hanousek a p. Plzák
delegát - p. Řezáč

branka - 77' Regner

Komentář - Od začátku se hrál vyrovnaný zápas s minimem šancí na obou stranách. Jako první se po deseti minutách dostali do šance naši borci po brejku Kozáka s Rejmanem, ale posledně jmenovaný zakončil střelou, která nemohla ohrozit domácího brankaře. To na druhé straně po naší ztrátě na půlce šli domácí do brejku, který po nezištné přihrávce zakončil ostrostřelec Boček do prázdné. Domácí tak šli ve dvacáté minutě do vedení. Naši ve snaze vyrovnat začali soupeře přehrávat a vytvořili si i dvě šance, které ale Mihalík ani Moravec gólově nezakončili. Domácí hrozili hlavně ze standardních situací a dvakrát je v nich vychytal pozorný Dědek. Poločas tak skončil jednogólovým vedením domácích.
  Do druhé půle jsme postupně prostřídali a náš výkon šel zejména zlepšeným pohybem nahoru. Poslední půlhodinu jsme domácí začali ždímat a bylo jen otázkou času, kdy vyrovnáme. Po velkém závaru v domácím vápně se k odraženému míči dostal Chlumecký a jeho centr uklidil hlavou Regner do branky a srovnal na 1:1. Po pěti zápasech jsme se tak mohli radovat ze vstřeleného gólu. Dál jsme domácí svírali ve snaze otočit vývoj utkání, ale ti hru kouskovali a nedovolili nám již žádnou vytvořenou šanci proměnit a tak se po závěrečném hvizdu šlo na pokutové kopy. V těch jsme na rozdíl od minulého týdne neuspěli a tak z horké půdy vezeme bod, který má svou cenu.

Trenér Tomáš Staněk – „Potvrdilo se to, čeho jsme se obávali. Před zápasem jsme se připravovali na domácího kanonýra Bočka, který nám ale stejně dal gól. Pak je to o naší psychice kdy znervózníme a naše hra není dobrá. Do druhé půle jsme postupně prostřídali a na hřišti bylo jenom jedno mužstvo. Zhruba od šedesáté minuty jsme díky zlepšenému pohybu přibili soupeře k jeho vápnu a srovnali na 1:1. Poté jsme měli ještě dvě pološance ale gólově jsme se již neprosadili. Jsem rád, že jsme po pěti zápasech vstřelili gól, i když ho dal opět stoper. Když to shrnu tak bod z venku je dobrý. Škoda jen pokutových kopů, které jsme dnes nezvládli.“