Tn Rakovník - FK Neratovice-Byškovice  0:1 (0:0)

26.kolo Fortuna divize sk.B - Rakovník (SO 20.5.2017  14:00) diváci - 100
Rozhodčí :
p. Jati, p. Hányš a p.Melničuk
delegát  p. Bobek

Branka - 52' Moravec

Komentář - V Rakovníku se nám v minulosti moc nedařilo a to jsme chtěli tentokrát změnit. Domácí vsadili na pozornou obranu, ze které vyráželi do občasných brejků. Nám se dařilo držet míč na svých kopačkách, kombinovat a přicházeli i šance. Asi největší v první půli ale připravil svému brankaři domácí stoper. Míč směřující za obranu hlavičkoval na branku a Zach měl co dělat aby jej vytěsnil na roh. Druhou šanci jsme si vypracovali, když dlouhý míč sklepnul Krejza na Bartáka, ten si potáhl míč po vápně a vystřelil. Míč i díky větru zaplaval a Zach musel vytáhnout opět bravurní zákrok a vytěsnil jej na roh. Domácí měli dvě zakončení po brejcích, ale míč se mezi tyče nevešel. Poločas tak skončil 0:0.
  Do druhé půle jsme nastoupili opět koncentrovaně a domácí jsme začali jednoznačně přehrávat. V 52 minutě jsme se dočkali. Po kombinaci přišel centr zleva do vápna. Tady si jej sklepl Moravec, obtočil se kolem obránce a střelou k tyči nedal Zachovi šanci. Dál jsme domácí svírali a do sedmdesáté minuty jsme si postupně Bartákem, Moravcem a Pajkrtem vytvořili další šance, ale jejich střely se do branky nevešly. Domácí poté sáhli k dvojitému střídání a hra se začala překlápět na domácí stranu a vytvořili si i šance na srovnání skóre. Centr z přímého kopu a následnou hlavičku vytěsnil Dědek nad. Další volný kop domácí rychle rozehráli a následná střela minula naší branku. Další míč za obranu vyřešil Dědek včasným vyběhnutím a nedovolil domácím brejk zakončit. Největší šanci ale měli v nastaveném čase naši borci. Na půlce vybojoval na stoperovi míč střídající dorostenec Havel a Bozděch běžel sám s Rejmanem na domácího brankaře. Jenže místo střely podél vyběhnuvšího brankaře chtěl nahrát Rejmanovi a to se nepovedlo a míč skončil v autu.
  Vezeme tak z Rakovníka po dobrém výkonu tři body a prodloužili jsme šňůru zápasů, ve kterých bodujeme.

Trenér Tomáš Staněk - „Dnes to pro nás bylo celkem složité vzhledem k našim absencím. Přestože chtěli domácí získat tři body, hráli dost zataženě a na brejky. Naše hra byla dost do šířky a museli jsme být hodně trpělivý. Ve druhé půli jsme dali gól Moravcem, který se hezky obtočil ve vápně kolem beka a přesně zakončil. Domácí poté dvojitě vystřídali a začali se víc tlačit před naší branku. Po standardce měli Maříkem, který zakončoval hlavou, šanci ale podržel nás Dědek. V závěru jsme měli obrovskou šanci, kdy jsme šli ve dvou sami na branku, ale dali jsme to vedle. Máme tři body, které jsme uhráli svojí trpělivostí a na míči a mimo posledních patnácti minut jsme byli i lepším mužstvem.“