kozyrejmygabosVe třetím venkovním zápase v řadě vezeme tři body

FC Nový Bor - FK Neratovice-Byškovice 1:2 (0:1)

p. Dujsík, Brychta a p. Rais
delegát -
p. Hamouz

branky - 16' Kozák(PK), 49' Ďurinda

Komentář - Od začátku duelu jsme diktovali tempo a byli lepším mužstvem. V domácím mužstvu se představil Tomáš Janů, ročník 1993, bývalý ligový hráč Liberce. Okolo něj a Kubeše se točila celá hra domácích, jenže na naše mužstvo to bylo málo.
  Po počátečním oťukávání jsme zahrozili v desáté minutě z rohového kopu Regnerem, jenže míč se do branky nevešel. O dvě minuty později se v brejku objevil Ďurinda, přesným centrem našel volného Bartáka, ale jeho střela skončila opět vedle. V těchto chvílích se také domácí dostali ke dvěma střelám, ale ty nemohli Dědka vyrušit. V polovině prvního poločasu jsme se již dočkali. Centr do vápna směřoval na Kozáka, kterého při pokusu o zpracování nesmyslně podkopnul stoper a rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil faulovaný Kozák a otevřel skóre střelou k tyči. Dál jsme drželi míč a dobře kombinovali a domácím jsme nedovolili do konce poločasu ohrozit naší branku.
  Druhou půli jsme začali nejlépe, jak jsme mohli. Po třech minutách vybojoval na půlce míč Krejza, posunul jej na rozběhnutého Rejmana. Ten míč zatáhnul až k domácí brance a předložil nezištně Ďurindovi, pro něhož nebyl problém trefit prázdnou bránu a zvýšit na 2:0. Domácí se přes pozornou obranu k ničemu nedostávali a nám vycházeli brejky, ze kterých jsme si vytvořili čtyři gólovky. Ani jednu jsme ale nedotáhli do gólového efektu. Před koncem se ke slovu dostali i domácí. Nejprve se objevil z boku za obranou domácí hráč, ale jeho křížná střela skončila vedle. Čtyři minuty před koncem se dočkali i domácí. Po zákroku Dědka na dobíhajícího hráče nařídil rozhodčí pokutový kop, který domácí využili a snížili na rozdíl jediného gólu. Zbylé minuty jsme ale zvládli velmi dobře a domácí do ničeho nepustili. Ještě v poslední minutě jsme měli šanci zvýšit náskok, jenže Moravec po brejku nastřelil pouze břevno.
  Po závěrečném hvizdu jsme se mohli radovat ze zisku tří bodů a ze třetí výhry v řadě ve venkovních zápasech.

Trenér Tomáš Staněk - „Z tohoto utkání mám zejména z prvního poločasu rozporuplné pocity, i když jsme z penalty vedli 1:0. Naše hra postrádala organizaci, vázla kombinace, pohyb a přišly i zbytečné dohady, což bylo alarmující do druhého poločasu. Po důrazné domluvě jsme do druhého poločasu ale vstoupili dobře. Z kraje přišla krásná, ukázková akce po ose Krejza-Rejman-Ďurinda a vedli jsme 2:0. Zápas jsme pak měli převážně pod kontrolou, když dobře pracovala hlavně obrana. Měli jsme tam ještě tři gólové situace ale jak už to tak bývá, darujeme nesmyslně v 86 minutě soupeři penaltu, snížení na 2:1 a závěrečné drama. Jsem rád, že jsme splnili úkol odčinit ztracené body z minulého týdne."