Nelahozeves - FK Neratovice-Byškovice B  1:2np (1:1)

1. kolo 1.B třída - Nelahozeves (sobota 27.8.2016 - 17:00)
diváci 60

branka - 59' Sochor, rozhodující PK Zeman

Vedoucí mužstva Jarda Urbánek - „V prvním mistrovském utkání nové sezony jsme zavítali do Nelahozevse na specifické hřiště místního Dynama. O tom, že fotbal je zde o soubojích s místními urostlými chasníky jsme věděli a snažili jsme na toto připravit i naše mužstvo.
  Hned na začátku utkání musel pro zranění hlavy střídat Lukáš Frýzek, který se v hlavičkovém souboji srazil se soupeřem a z tohoto souboje si odnesl zlomený nos, sešité víčko a lehčí otřes mozku. Musíme uznat, že se jednalo o nešťastnou náhodu a přejeme všichni Lukášovi brzké uzdravení a návrat mezi nás. Do hry musel v 5.min. nastoupit i třetí dorostenec který si dopoledne odehrál celý zápas za dorost a tak pohled na naší prořídlou lavičku nevěstil nic dobrého. Ve velkém horku se nehrál zápas kdovíjaké úrovně, domácí se systémem nakopni to na Krejzu získali územní převahu, kterou jsme občas narušili lepší kombinací uprostřed hřiště ale k zakončení jsme se nedostali. Naštěstí se jejich kanonýr Krejza, který se jim vrátil z Litoměřic, nepotkal v celém zápase s příliš přesnou koncovkou a neproměnil ani pokutový kop. Přesto se domácí dostali do vedení když jejich hráč předvedl velmi pěknou individuální akci, přešel z poloviny hrací plochy přes naše čtyři hráče a podél Adama i jistě zavěsil. My jsme se v prvním poločase dostali k zakončení pouze po pěkné akci Matouše Brabce který se ale s míčem dostal příliš blízko k brankáři Zavadilovi a nepovedlo se mu ho prostřelit.
   O poločasové přestávce nabádal v kabině Majkl a Žíža mužstvo k větší aktivitě a hlavně k zakončení nějaké naší akce. Do hry musel nastoupit Andrej který vystřídal vyčerpaného Vaška Demetera ale převaha domácích sílila a během 10 minut druhé půle nastřelili dvě tyče a s námi to moc dobře nevypadalo. Pak nám ale domácí lehce darovali roh, z něj to Andrej posadil na hlavu Sochymu a první gól nové sezony jsme slavili i my. Domácí se chvíli oklepávali z této branky a my jsme se dostali do několika rychlých akcí z nichž hlavně zakončení Dóžiho po gólu volalo nejvíc. Čas se ale vlekl a nám rychle ubývaly síly. Domácí se dostali do tlaku, zahrávali sérii rohů, házeli dlouhé auty do vápna, kopali několik standardek (některé i po naších netaktických faulech kolem poloviny hrací plochy) ale obrana a hlavně Adam vše ustáli. V závěrečné pětiminutovce jsme mohli skórovat opět po hlavičce Sochyho. Vzápětí domácí zakončili svou akci těsně vedle a v úplném závěru se v pokutovém území zamotal míč Krejzovi pod nohy a tak se šlo na penalty. V nich Adam potvrdil že je umí nejen chytat ale i střílet a tak rozhodl že prémiový druhý bod z tohoto utkání vezeme do Neratovic.
   Pochvalu za předvedený výkon si zaslouží celé mužstvo. Kluci si v úmorném vedru sáhli až na dno svých sil. Odměnou jim je pěkný dvoubodový zisk ze hřiště urputného soupeře a úspěšný vstup do soutěže. Hned v dalším utkání k nám přijede mladé mužstvo Benátek B, které v prvním kole porazilo Starou Boleslav 3:2. Byl jsem se na tento zápas podívat, předváděli dobrý pohyb s vysokým napadáním rozehrávky soupeře a pokud za ně nastoupí na pravém kraji i Mižič, čeká nás další těžké utkání."