B-tým z Lužce bez bodu

Lužec - FK Neratovice-Byškovice B  2:0 (2:0)

6. kolo 1.B třída - Lužec (SO 1.10.2016 - 16:30)
diváci 80

Manažer Jarda Urbánek - „V 6. kole jsme v sérii zápasů s mělnickými soupeři v sobotu zavítali na hřiště Lužce.Jak je již skoro pravidlem před samotným zápasem jsme museli řešit připravenou nominaci na utkání když z ní v sobotu dopoledne odpadl Drahorád,Lemarie a Tláskal kteří měli být všichni v základní sestavě,a pak když ještě na sraz nedorazil Bobek odjížděli jsme nakonec ve 13 lidech.
  V hlavách hráčů byl ještě vzájemný jarní zápas s tímto soupeřem jehož okolnosti a vývoj je všem dobře znám.Na mužstvo jsme tedy intenzivně působili a zdůrazńovali mu nutnost absolutní koncentrace na zápas s vyloučením reakcí na jeho případný vývoj a způsob jeho řízení.To se nám docela povedlo,musíme však uznat že v tomto utkání se nic mimořádného a závažného ze stran rozhodčích nedělo a celé utkání rozhodla lepší střelecká produktivita jejich hráčů. Utkání jsme nezačali vůbec špatně a se soupeřem drželi minimálně krok.Dařila se nám kombinace hlavně na naší levé straně přes Zemana a Dohnala.V 9.minutě si navedl zleva míč na střed Mára ale ten mu v okamžiku střely sjel z kopačky.I domácím se sice povedlo pár akcí přes Kuchaře ale ani z nich nehrozilo výrazné nebezpečí. Skóre se poprvé měnilo v 16.minutě když z dálky napřáhl David Tauchman a jeho skákavá střela skončila k překvapení všech až v Pospově síti.Ten si tak vybral svou první slabší chvilku.Naše šance na vyrovnání v podobě přímého kopu z vápna po faulu na Máru Lovíška /z lavičky nemůžeme posoudit jestli nebyl zákrok uvnitř/ skončila po ráně Sochyho v rukavicích domácího brankáře. A za dalších pár minut jsme již prohrávali 2:0.Po chvilce nepozornosti a nekoncentrovanosti jsme museli u pravé postranní čáry přerušit faulem akci domácích a tak nám Kuchař potvrdil že standartky umí.Jeho prudký míč směřující na malé vápno dobře zaclonili spoluhráči a šli jsme rozehrávat z půlky podruhé. Nám se povedli dvě pěkné akce až v závěrečné pětiminutovce prvního poločasu.V té první jsme vystihli rozehrávku domácích, šli jsme do přečíslení a pěkná přihrávka Matouše Brabce směřující na naběhnutého Frýzu skončila místo jeho zakončení jen složitým řešením situace a ztrátou míče.V úplném závěru poločasu si ještě na centr od Žíži naskočil Matouš ale jeho hlavička skončila nad brankou Tomáše Prislupského.
  Do druhého poločasu si místa vyměnili Babas s Davidem Nguyem a začali jsme se prosazovat spíše po naší pravé straně. Domácí trenér provedl o poločase jedno střídání,v jeho průběhu pak ještě další tři ale celkově vyzněl druhý poločas herně pro nás. Tento poločas za tím prvním výrazně zaostal,z naší strany stojí za zmínku snad jen únik Babase v 74.minutě který však v situaci již v pokutovém území místo zakončení hledal nepřesnou přihrávkou Dožiho a hlavička Sochyho vedle branky.Domácím se tento poločas hrubě nevyvedl,zkušenější a hlavně střílející soupeř by je za takový výkon určitě potrestal.Naše hra však postrádá více zakončení,prakticky neohrozíme branku ze střední vzdálenosti a i pokutovém území řešíme situace jinak než bychom měli.Bez střelby však dát gól a vyhrát nemůžeme! Na druhou stranu však v útoku nastoupil po delším herním výpadku a prakticky bez tréninku Frýza a snaživý Matouš Brabec z dorostu které pak vystřídali Jirka Chrdle který si zahrál poprvé po delším zranění a rekonvalescenci a hroťák Stanič.Ale to je náš problém,jsme B tým a musíme si poradit sami.
Teď nás v neděli čekají v derby zápase překvapivě dobře si vedoucí Tišice /bodovali 5x za sebou/ a my musíme nutně vyhrát a to nejlépe za tři body! Jinak nám uteče střed tabulky,čeká nás poté další těžký zápas ve Klích atd.Pokud nás soupeř přehraje je potřeba mu pogratulovat a uznat jeho kvality,ale prohra s takto průměrným soupeřem,jakým v sobotu Lužec byl,mě osobně hodně mrzí. Jsem přesvědčen,že máme na víc!