FK Neratovice-Byškovice B - Tišice  2:1 (2:1)

7. kolo 1.B třída - Byškovice (NE 9.10.2016 - 16:00)
diváků - 75

Branky - 1' a 15' Gabčo

Manažer Jarda Urbánek - „V polovině podzimní části soutěžního ročníku naší skupiny I.B.třídy do Byškovic zavítal celek Sokola Tišice. V kádru loňského vítěze OP Mělník je hned několik hráčů kteří prošli naším oddílem a tak se v derby zápase očekával urputný boj o další důležité body do vyrovnané tabulky soutěže. Náš kádr byl na tento zápas doplněn o hráče A mužstva kteří se v sobotu nedostali do základní sestavy/Jína,Gabčo/,hráče dorostu který měl o víkendu volno /Tláskal,Kalabiška,Brabec,Douděra,Procházka/a z našeho kádru přibyli oproti zápasu v Lužci ještě Drahoš a Lemy a tak trenér Stanič řešil před zápasem opačný problém než před týdnem a to koho posadit. Zvolená základní jedenáctka se do soupeře zakousla hned od začátku a již v první minutě mohl skóre otevřít Babas ale před brankářem Hádkem nedokázal přesně zakončit.Když hned v následující minutě překvapil tišického gólmana nečekanou střelou Gabčo a v 10.minutě opět stejný hráč přesně zakončil akci mladých pušek Tláskala a Kalabišky svítilo na ukazateli krásné skóre 2:0. Naše převaha pokračovala a vzápětí přišli další šance ve kterých jsme již úspění nebyli  /Gabčo,Tláskal,Babovák/.Do 25.minuty nevěděli Tišice vůbec kde jsou a při ještě lepší koncovce jsme mohli utkání úplně rozhodnout.Ve 30. minutě musel po střetu hlavou s Tláskalem nuceně střídat nejlepší hostující hráč Novák a očekával se náš další tlak a branky v hostující síti.Tlak jsme sice měli dál ale ke slovu se jednoduchou hrou nákopů hlavně na štírka Šulce a faulu Sochyho v pokutovém území dostali i hosté.Penaltu s jistotou proměnil právě Šulc a z do té doby v náš prospěch jednoznačného zápasu to bylo rázem jen 2:1 a hosté byli opět v zápase.
  O poločase Stanič nabádal mužstvo k návratu ke kombinační hře ze začátku zápasu ale snad nervozita našich borců ze strachu o výsledek způsobila že druhý poločas již tak výrazně v náš prospěch nevyzněl.Hosté za hlasité podpory svých neobjektivních fanoušků a za podpory svého fanatického trenéra,který je za každý jejich faul nezapomněl pochválit,stále odolávali našemu tlaku.
Další naše šance které jsme si připravili již brankou neskončili,neprosadil se Gabčo, Kalabiška ani střídající Doži,jen na břevně skončila hlavička Jíny.Hosté se k ohrožení naší branky dostali ve druhém poločase pouze sporadicky,jejich nejnebezpečnější akce skončila střelou vedle Pospovy branky.Na hřiště se postupně dostali i další borci z naší početné lavičky ale ani oni naší střeleckou produktivitu nevylepšili.Závěrečný hvizd nám tedy přinesl důležité 3 body,posun do středu vyrovnané tabulky a trochu klidu před dalším zápasem ve Klích. Pokud by se nám ale podařilo proměnit některou z velkého počtu šancí mohl a měl,soupeř který toho u nás moc nepředvedl,odjíždět s větším přídělem.Naše herní převaha byla v tomto utkání opravdu výrazná,nedokážeme ji ale vyjádřit i výsledkově.
  Poděkování patří i hráčům kteří se nakonec na plac nedostali,jejich pomoc využijeme třeba v dalších zápasech. Nyní zajíždíme v sobotu ráno do Kel,k soupeři který nyní prodělává výsledkovou krizi a bude ji chtít určitě přerušit.Ale my zde můžeme překvapit.Návod k úspěchu nám ukázalo mužstvo Benátek B které zde uhrálo bod v minulém kole. Takže mám připravenou na tento derby zápas i motivaci pro naše borce za bodový zisk a uvidíme jestli si uděláme hezkou sobotu a celý víkend již od sobotního poledne!"