FK Neratovice-Byškovice B ´- Dlouhá Lhota  3:0 (1:0)

9. kolo 1.B třída - Byškovice (NE 23.10.2016 - 15:30)
diváků - 50

Branky - 21' Lovíšek, 49' Palanský, 67' Nguyen

Manažer Jarda Urbánek - „Po prohraném zápase ve Klích jsme v 9.kole přivítali na našem hřišti soupeře z opačného konce tabulky,mužstvo Dlouhé Lhoty. Od nás se očekával plný bodový zisk a posun v tabulce. Oproti minulému zápasu ze sestavy vypadli ze zdravotních důvodů naše dvě stálice Sochy a Drahoš a naopak přibyl Zéma a Frýza.Z širšího kádru A mužstva byl na utkání nominován Jínas, Chlaďas, Moris, Tlásky a poprvé se po zranění na place představil i Honza Babovák. Soupeř,který doposud sbírá jen body za remízy, přijel s početným kádrem /5 lidí na střídání/ složeným převážně ze starších zkušených hráčů a snažil se o důraznou hru.Od začátku utkání jsme si vytvořili tlak,soupeř měl problémy se zachytáváním našich útočných akcí po obou stranách hřiště ale žádná tato akci se nám nepovadlo dotáhnout a proměnit ji ve vedoucí gól.Hosté hrozili nakopávanými míči na vysokého útočníka anebo rozehrou přes šikovného kapitána Śolce ve středu zálohy.Skóre se poprvé měnilo ve 21. minutě po rychlé akci po pravé straně hřiště kdy Moris přihrál od brankové čáry míč pod sebe, Palo ho chytře pustil na Máru a ten prostřelil z vápna nejistého brankáře hostí - 1:0.Zanedlouho jsme se dostal Moris do sólového útoku ale svou šanci v gól neproměnil.Do konce poločasu byla k vidění herní převaha našeho mužstva,své akce jsme ale řešili někdy unáhleně a naopak někdy zdlouhavě takže Mourinho na naší lavičce jen nevěřícně kroutil hlavou.Soupeř si v prvním poločase připravil jednu velkou šanci kterou mu však Pospa včasným vyběhnutím překazil.
  O poločase v kabině trenér nabádal hráče k většímu klidu v herním projevu,na hřiště poslal Lemiho a Zorana a stáhnul Morise a Dožiho. Z našeho tlaku jsme hned ve 49.minutě přidali i Palem druhou branku.Ten se po standartní situaci a hlavičce Jínase prosadil tečí která změnila směr před hostujícím brankářem a skončila v hostující brance – 2:0.Tato branka přeci jen přinesla více klidu do naší hry a dále jsme si vytvářeli slibné akce ale máme neustále problém jejich přesným zakončením.Třetí branku přidal v 67. minutě po pěkné kombinační akci a přihrávce od Pala David Nguyen který minutu předtím vystřídal Honzu Babováka – 3:0. Hosté ve druhém poločase ohrozili naší branku nejvíce po rohovém kopu a důrazu v brankovém území ale celou situaci opět dobře vyřešil spolehlivý Pospa. Hostům v závěru zápasu docházeli síly,naše převaha byla v závěru utkání výrazná.Na přehnaný důraz doplatil v 79.minutě vyloučením po 2.ŹK jeden z jejich obránců Do naší sestavy se dostali v závěru utkání i Michal Babovák a Frýza ale hosté již našemu tlaku odolali.

Jsem spokojený za celkem bezproblémový zisk skoro povinných tří bodů,konečně se nám povedlo vstřelit i více branek a žádnou neinkasovat.Na rovinu ale náš soupeř byl zatím nejslabší protivník s kterým jsme se zatím utkali a prostor pro zlepšení našeho herního projevu stále máme velký. Nyní by to chtělo bodovat i v následujícím zápase na ,,letišti‘‘ Bakov a dostat se tím do horní poloviny vyrovnané tabulky. Pokud zde předvedeme týmový výkon a vyrovnáme se domácím, kteří svůj kádr výrazně omladili i v pohybu, máme i zde šanci uspět. Ale pokud chceme uspět opravdu určitě se zde kluci naběháte!"