SK Bakov n/J - FK Neratovice-Byškovice B   0:2 (0:1)

10. kolo 1.B třída - Bakov n/J. (SO 29.10.2016 - 14:30)
diváků - 50

Branky - 33' Lemarie, 75' Dohnal

Manažer Jarda Urbánek -Další důležité body vezeme překvapivě z bakovského letiště.

Složení naší sestavy na tento zápas jsme s trenérem Stanislavem řešili celý páteční večer a ještě v sobotu dopoledne.Postupně jsme z očekávaných posil jména jen škrtali a tak nás na tento zápas odcestovalo i s trenérem a s rekonvalescentem Jirkou Chrdlem jen 13.Tito dva byli připraveni na lavičce.Když domácí již nastupovali na rozcvičku honil jsem ještě telefonem Davida Nguyena, který si spletl hodinu odjezdu a byl ještě někde na dálnici…
 Samotný zápas se ale vyvíjel úplně jinak! Soupeř,který před sezonou vyměnil trenéra a šli o něm a jeho hře dobré zvěsti,toto utkání absolutně nezvládl a naše vítězství je zcela zaloužené.
 Od samotného začátku jsme dobře napadali jeho rozehrávku a tak mu nezbylo než jen míče nakopávat a tím tak naše obrana neměla vůbec žádný problém.Dobře pracovala i naše záložní řada která své soupeře ve středu hřiště i na stranách přehrávala a bylo otázkou času kdy přesně zakončíme některou naší standartní situaci nebo útočnou akci.Domácí se k ohrožení naší branky dostali za celý první poločas jen jednou,ve 27. minutě, po centru z přímého volného kopu a hlavičce kterou bravurně zlikvidoval dorostenec Šteiner v naší brance.My jsme otevřeli skóre ve 37. minutě kdy rozehrávku domácích u rohového praporku zapresoval Drahorád a Lemarie,vyměnili si míč a náš útočník ho poslal přesně ke vzdálenější tyči Loudovy brány – 0:1. Domácí ještě v prvním poločase vystřídali svého nejnebezpečnějšího hráče Vaňka a tak se obraz hry do přestávky již nezměnil a udržení našeho vedení nás ani nestálo příliš sil.
 Podobný obraz hry pokračoval, přes dvojí domácí střídání, i ve druhém poločase,domácí byli dál v tomto utkání absolutně bezzubí v koncovce a herně působili jako mužstvo bez vůdce a tvůrce hry.Ten jim oproti zápasům v minulých sezonách chyběl třeba v osobě Bláhy kterému o přestávce předávali domácí upomínkový dres k jeho 40. narozeninám…
 Pojistku našeho vedení jsme si schovali na 75. minutu zápasu kdy Sochor lehce odvrátil míč z rozehraného přímého kopu domácích,ten posunul Lemarie na rozběhnutého Babováka a náš krajní záložník doplněn Dohnalem postupoval na osamoceného stopera domácích.Babovákovu přesně načasovanou přihrávku pak Dohnal proměnil v druhý gól v domácí brance a bodový zisk byl již blízko.V závěrečné čtvthodince zasáhl do hry i Jirka Chrdle, který vystřídal v útoku Tomáše Lemarieho a zápas se již v poklidu dohrál.
  Radost v naší kabině byla velká,vezeme si tři body ze hřiště soupeře,navíc s čistým kontem. Sestava která byla na tento zápas složena výhradně z hráčů kádru B mužstva,doplněná dorostencem Šteinerem v bráně,zaslouží velkou pochvalu za poctivý výkon,všichni to opravdu odmakali.Mužstvo konečně odevzdalo to na co má a hned od začátku si sebevědomým výkonem šlo za tříbodovým ziskem a je jedno jestli soupeř měl svůj den nebo ne.To je jeho problém.V sobotu jsem byl opravdu spokojen,podali jste zatím nejlepší výkon a to hned byl jiný víkend.

V posledních třech kolech by to chtělo získat ještě 6 bodů z domácích zápasů dál se pokusit o podobné překvapení i na druhém letišti,v Bousově,a zařadit se mezi nejlepší mužstva naší skupiny! Do soboty jsem doufal,že na to máme,teď už to vím!"