FK Neratovice-Byškovice B - V.Borek  3:1 (2:1)

13. kolo 1.B třída - Neratovice(SO 19.11.2016 - 13:30)
diváků - 45

branka - 18' Palanský, 28' Taňski, 90' Ďurinda

Manažer Jarda Urbánek -V posledním podzimním zápase jsme na hřišti v Neratovicích přivítali soupeře ze dna tabulky,mužstvo Velkého Borku. Do naší sestavy se vrátil Honza Drahorád,Michal Babovák a do branky Marek Pospíšil který vyměnil Davida Šteinera chytajícího v dopoledním zápase za A mužstvo. Za nemocného Martina Zemana a omluveného Tomáše Dohnala jsme mohli v zápase použít hráče z kádru A mužstva kteří odehráli dopoledne jen část utkání a chtěli si před rozlučkou spravit náladu a udělat žízeň. Tak od začátku utkání nastoupil Michal Palanský,Pepa Gabčo,Petr Tláskal a Andrej Ďurinda.
  Na složitém terénu jsme od začátku utkání působili lepším dojmem,získali jsme územní převahu a přišli i naše šance.Když jsme v 18. minutě vstřelili po rohovém kopu branku /hlavou Michal Palanský/ a za deset minut přidali branku další /tečovaná střela Zorana Tańského/ vedli jsme celkem pohodlně 2:0.O chvíli později,ve 36. minutě po ojedinělém útoku hostí posoudil rozhodčí Kaucký zákrok Tomáše Lemarieho jako nedovolený a Mirek Mihalík z přímého volného kopu pěkně snížil na 2:1. To byl ze strany hostů nejsvětlejší okamžik celého zápasu.
  Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil,my jsme si šance sice vytvářeli ale jejich proměnóvání se nám nevedlo. Částečnou omluvou může být zhoršující se stav hrací plochy,něco chytil hostující brankář avšak s efektivním zakončením šancí se potýkáme prakticky celý podzim.Hosté tedy drželi nadějný stav až do úplného závěru utkání,druhý střelecký pokus Mihalíka z přímého volného kopu skončil těsně nad naší brankou.V úplném závěru se po závaru v našem pokutovém území nepodařilo hostům dotlačit míč do naší branky a tak jsme vstřelili v 90. minutě třetí gól my /sólový únik Andreje Ďurindy/. Hned poté rozhodčí závěrečným hvizdem ukončil nejen zápas ale i celou podzimní část ročníku 2016/17.

Za odvedené výkony patří mužstvu poděkování,bodový zisk 23 bodů nás řadí mezi lepší mužstva naší skupiny,na 7.místo,se stejným bodovým ziskem jako dvě mužstva nad námi a s čtyřbodovou ztrátou na třetí Dynamo Nelahozeves,s kterým v březnu začínáme jarní odvetné zápasy.Všechna mužstva nad námi však mají výrazně vyšší počet vstřelených branek a tak máme na jaře co zlepšovat abychom své postavení udrželi popřípadě ještě vylepšili.

Takže děkuji za spoustu společných zážitků,odpočiňte si,uzdravte si šrámy a na jaře na to vletíme!