Mužstva

U-17Hořovicko - FK Neratovice-Byškovice  3:1 (1:1)

Branka : Dohnal

Sestava: Zunt - Zhukovskyy(Novotný R.), Ubry, Holeček, Dokoupil, Buzek, Dohnal, Malinský, Kučera, Hon(Růžička), Frýzek(Verbíř)

V prvním jarním venkovním zápase nás čekal zachraňující tým Hořovicka. To že to nebude lehký zápas už naznačil výsledek Hořovicka v úvodním jarním kole na hřišti lídra soutěže Příbramského Spartaku 1:1. Domácím se do jarní části podařilo výrazně posílit kádr a na jejich hře to bylo viditelně znát. Zápas jsme nezačali opět špatně a v úvodních minutách jsme soupeře do ničeho nepustili a sami hrozili z rychlých výpadů, bohužel jsme dopláceli vždy na špatnou finální přihrávku v pokutovém území soupeře. Domácí se uchýlili k dlouhým  nakopávaným míčům za naší obranu, což nám začalo dělat problémy. Z jednoho takového dlouhého nákopu vystoupili oba naši stopeři do souboje s osamoceným domácím útočníkem. Domácímu hráči se podařilo míč prodloužit do otevřeného prostoru a pro nabíhajícího hráče už nebyl problém po samostatném uniku uklidit míč do naší branky 1:0. Na úvodní branku se nám podařilo zanedlouho odpovědět po kombinaci z levé strany se dostal míč na velké vápno k Dohnalovi, kterému se podařilo obejít domácí obránce i s brankářem a do prázdné branky upravil účet prvního poločasu na 1:1. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná a hrálo se převážně ve středu hřiště. Bohužel opět jsme se nevyvarovali hloupých chyb. První přišla po špatném odkopu našeho brankáře do středu hřiště. Domácí se míče ihned zmocnili a do otevřené obrany udeřili podruhé. Aby toho nebylo málo, o 5 minut déle se nechal vyloučit nesmyslně náš kapitán Kučera a tak jsme dohrávali o deseti. Kluci se snažili ještě něco s zápasem udělat, ale domácí si veškeré naše akce na obrovském hřišti pohlídali a v závěru opět do odkryté obrany uzavře skore zápasu na 3:1. V dalším kole nás čeká zápas s lídrem soutěže a už nyní víme, že se budeme muset obejít bez Verbíře, vyloučeného Kučery, dlouhodobě zraněných Saňi , Hona a Vetešníka a v neposlední řadě Weinera, který se prosazuje v A týmu. Doufejme, že tým se už konečně na přírodní trávě v Neratovicích probije k prvnímu jarnímu zápasu za 3 body.

Trenér Brunclík : Dnešní zápas byl o hlavě a trpělivosti. Domácí tým hrál v obraně na velké riziko, čehož jsme měli využít. Místo toho se dopouštíme taktických chyb a inkasujeme velmi laciné branky. Momentální situace má pouze jedno východisko….. tvrdou práci a to si musíme všichni uvědomit. Na závěr se zmíním i o mladším dorostu, který opět potvrdil svou kvalitu a po nemasném prvním poločase se vrátil ve druhé půlce ke hře, kterou po hráčích vyžadujeme a zaslouženě si připsali i v druhém jarním zápase tři body.