Anglický týden jsme zakončili vítězstvím

FK Baník Souš - FK Neratovice-Byškovice   0:1 (0:1)

8.kolo DIVIZE sk.B- Souš (1.10.2016  16:30)

Rozhodčí :
  p.Machýček,  p.Štefan a p.Krejsa
delegát - p.Rauch

branka - 23' Šulc

Komentář Ve třetím utkání během jednoho týdne protočil trenér sestavu a na lavici nechal sedět oproti Libiši Ďurindu, Gabča, Radostu a Jínu. Domácí začali optickou převahou a hned ve druhé minutě se po přetaženém centru z levé strany dostal domácí útočník k hlavičce. Tu ale zlikvidoval pozorný Dědek. My jsme dobře bránili a čekali na brejky. V 18 minutě jsme zahrozili po kombinaci Krause s Rejmanem, kdy posledně jmenovaný zakončil střelou těsně vedle. Domácí varování nebrali a tak jsme ve 23 minutě rozehrávali rohový kop Kozákem. Nacvičený signál a následný centr dotlačil důrazný Šulc do branky a vedli jsme 1:0. Domácí byli jako opaření a nám vycházeli brejky. Z jednoho takového se řítil Moravec od půlky sám na branku, před vápnem vystřelil, ale jeho rána skončila na tyči domácí branky. Do poločasu jsme byli jednoznačně lepší. V šanci se v 41 minutě objevil agilní Pajkrt, ale jeho střelu srazil domácí bek na rohový kop.
   Druhá půle začala domácím náporem, kdy se k vápnu dostávali nakopávanými balóny, se kterými jsme si uměli poradit a naopak hrozili domácím brejky. Do velké šance se domácí dostali v 64 minutě. Dlouhý míč propadnul mezi stopery, domácí hráč se objevil sám před Dědkem, ale ten si se střelou bravurně poradil. Naši odpověděli brejkem a Gabčo se objevil sám před brankařem. Místo střeli volil kličku, ale tu mu domácí brankař vystihl a lapil. O minutu později se objevil po brejku z levé strany a následném přenesení sám na vápně Rejman jenže také ztroskotal na domácím brankaři. Domácí se s blížícím koncem stále víc tlačili před naší branku ve snaze o vyrovnání. V nastaveném čase se jim to téměř podařilo, jenže proti byl skvělý Dědek. Ten zlikvidoval střelu domácího útočníka, ke kterému prošel míč naší obranou. Domácí nic víc nestihli a my jsme mohli začít slavit. I ve čtvrtém zápase po sobě jsme dokázali bodovat. Pochvalu tentokrát zaslouží celé mužstvo, které zápas odjezdilo.

Trenér Tomáš Staněk – „Z horké půdy v Souši vezeme tři body což je skvělé. Myslím si, že jsme mohli vyhrát i výraznějším rozdílem. Měli jsme tam neskutečné čtyři brejkové situace, ze kterých jsme měli vstřelit gól. Ke konci nám bohužel docházel dech a soupeř nás přimáčknul. V samotném závěru nás podržel výborný Dědek. Pochválil bych celé mužstvo, které předvedlo týmový výkon. Zakončili jsme tak vítězně velice náročný týden a kluci zaslouží absolutorium.“